Wpis z mikrobloga

@Torebka_z_lidla:
Nie przyrównuj anarchii do dysponowania przestrzenia publiczna i moja wolnoscia osobista. W zadnym kraju nie ma takich praw czy rozporzadzen dotyczacych tak prozaicznych rzeczy wiesz dlaczego? (pomijajac oczywiscie ze to idiotyczne) Poniewaz na tym polega zycie w spoleczenstwie. Na kompromisach w dzieleniu sie dana nam przestrzenia. To nie jest spacerniak w pierdlu. Szanuj moja autonomie i nie baw sie w chodnikowa policje bo zadne prawa nie sa ustalone, to tylko
@JakisTakiNick: Nie nie szukam wolnosci idealnej. Szanuje moja wątłą wolnosc ososbista. Troche swiata zwiedzilem i mieszkam juz ponad 10 lat poza granicami Polski i moge Ci powiedziec ze jakas policja chodnikowa to wymysl kilku wiecznie sie wszedzie spieszacych oszolomow w Polsce. Wylacznie. (Moze jeszcze Japonia bo oni tam chodza jak roboty tez). W innych krajach ludziom by po prostu bylo glupio negowac autonomie innych i nakazywac im jak maja chodzic po
@JakisTakiNick: jaka wygode? Ty czytasz co piszesz? Chcesz mi wmowic ze chodzenie gesiego jest wygodniejsze i daje Ci przewage kilku sekund w dotarciu do celu? Nie badz smieszny. Poruszanie sie pomiedzy ludzmi na chodniku serious business dla Ciebie widze. Nie mozna fejsikascrollowac bo mozna wpasc na kogos z naprzeciwka? Zrozum ze nie da sie tego nie wysmiewac bo to jest idiotyczne. Dorabiacie sobie jakas ideologie do chodzenia po chodniku. Wy juz
@JakisTakiNick: Okres buntu mam juz dawno za soba. Zapewniam Cie.

Niepisane zasady przyjęte w społeczeństwie nazywasz "regulacjami".

Oczywiscie! Bo to robia - reguluja ruch ludzi po chodniku, a nie? Nie potrzeba do tego kar. Po co wymyslasz? Co maja kary do regulacji?
Jak pisalem te Twoje "niepisane zasady" jest to widzimisie ktore probuje wprowadzic jakas grupa wiecznie spieszacych sie osob w Polsce. Nie jest przyjete i jest nie do pomyslenia w
@JakisTakiNick: Przepisy tez nie rownaja sie karze. A wyzej nie "sugreowali obowiazku" tylko wrecz bóldupili ze ktos sie moze do tego nie stosowac i chodzic nie ta strona co trzeba zabierajac im cenne sekundy (co jest idiotyczne).
Pisalem o japonczykch tylko tam jest to ogolnie przyjete, a w Polsce paru pieniaczy ma o to zal do ogółu (ze sie nie stosuje) wiec troche nie ma co przyrownywac.

@dob3k ŁO jaki bełkot? Etykieta narusza wolność osobistą? #!$%@?. To może samochodem jedź pod prąd bo przecież nie będziesz jeździł tak jak Ci zagrają. Zauważ że gdyby nie tak podstawowe regulacje czy też zwykle zasady choćby odnośnie strony po której samochody mają jeździć to byłby ogromny nie porządek.

Nic nie tracę na manewrowaniu pomiędzy ludźmi na chodniku? To przejdź się w mieście gdy jest trochę więcej ludzi. Idziesz sobie spokojnie za kimś