Wpis z mikrobloga

no jak... rozpatrując strony wg kierunku w którym zmierzamy, należy iść po lewej stronie jezdni, by samochody bliżej nas nie wjeżdżały nam w dupę i po prawej stronie tego nośnika (chodnika, wydzielonego pasa, deptaku, holu itd.), by osoby idące w przeciwnym kierunku, acz na tym samym chodniku (bo np. nie ma drugiej strony chodnika itp.), nie musiały iść właśnie dupą do wozów (oddziela ich nasz "pas").

@przemilcze:
Nie wiem gdzieś ty
no jak... rozpatrując strony wg kierunku w którym zmierzamy, należy iść po lewej stronie jezdni, by samochody bliżej nas nie wjeżdżały nam w dupę i po prawej stronie tego nośnika (chodnika, wydzielonego pasa, deptaku, holu itd.), by osoby idące w przeciwnym kierunku, acz na tym samym chodniku (bo np. nie ma drugiej strony chodnika itp.), nie musiały iść właśnie dupą do wozów (oddziela ich nasz "pas").

@przemilcze:
Nie wiem gdzieś ty
@dob3k
@Torebka_z_lidla: Dam Ci rade. Chodz sobie ktora strona chcesz i nie wymyslaj prawidelek z dupy i nie narzucaj ich innym ludziom. Wolnosc osobista na przestrzeni publicznej.

Prawidełka z dupy? To weź wpisz w Google "która strona chodzimy po chodniku". Ja #!$%@? jaka ignorancja. Do lewaka mi daleko. Ale takie podstawowe prawa muszą być. Zresztą. Anarchia to lewactwo.
@Torebka_z_lidla: No niby tak, ale nie raz spotkałam się z przejściami dla pieszych z wysepką pomiędzy, gdzie światło zapala się osobno dla obu, że guziczek przeznaczony do kolejnego przejścia jest po lewej stronie, więc w sumie i tak muszę potem przejść na lewą stronę, trochę to bez sensu dla mnie, no ale może mnie oświecicie gdzie źle rozumuję :)
@KILOBATATY: czytanie ze zrozumieniem nie boli mireczku. Ja to kumam, tylko się zawsze nad tym zastanawiam. A jeśli ktoś w te 12s potrafi nadrobić na schodach, to równie dobrze może wyjść z domu minutę wcześniej
@push3k-pro: w takim razie nie douczono. Zawsze chodzisz z prawej, nie ważne czy chodnik, wspominane schody, korytarz, klatka schodowa, przejście w galerii handlowej. Masz rację, nie umiera się przy przechodzeniu przez alejkę w Lidlu z lewej jej strony, ale nie należy tego robić.

@Torebka_z_lidla: coś ci nie wyszedł cytat i zawołałeś nie tego co trzeba...

@hihi_jery: a pomyślałeś, że ktoś akurat wyszedł o danej godzinie z pracy/uczelni/tramwaju i dla
@przemilcze: gdzie ta zasada jest zapisana?
I weź przestań #!$%@?ć, i od razu mówić że ja będę stać i tarasować. Stoję po tej #!$%@? prawej stronie, ale jak ktoś przemyka obok mnie, albo lepiej - przeciska się (bo trochę szerszy w ramionach jestem) to jak mam się czuć? O, albo lepiej, stanę bokiem, wtedy jaśniepan będzie mógł #!$%@?ć się przez schody jak pies ze sraczką
w takim razie nie douczono. Zawsze chodzisz z prawej, nie ważne czy chodnik, wspominane schody, korytarz, klatka schodowa, przejście w galerii handlowej. Masz rację, nie umiera się przy przechodzeniu przez alejkę w Lidlu z lewej jej strony, ale nie należy tego robić

@przemilcze: Pisałem o chodzeniu poboczem.
@hihi_jery: a gdzie zapisano, by nie śpiewać w windzie albo nie rozmawiać przez telefon w kinie? Torebkazlidla wyżej podaje jakieś zapisy.

Rozważamy zasadę, piszesz, że 12 sekund sekund nikogo nie zbawi i sugerujesz wcześniejsze wychodzenie z domu, jak coś komuś nie pasuje. Z czystej logiki wynika, że masz gdzieś stosowanie się do tej reguły. Jak robisz to dla trollowania, to się nie dziw, że ktoś stawia cię po stronie