Wpis z mikrobloga

#ankieta #prawojazdy #kierowcy

Niejednokrotnie pewnie na drodze spotkaliście się z zawalidrogami, którzy pierdzą 60 na krajówce, 40 w zabudowanym. Wyprzedzacie takiego człowieka #!$%@?, bo prędzej nie było okazji (na naszych kochanych jednopasmówkach to codzienność). Wyprzedzacie.. a mijając człowieka widzicie beret starego dziadka, albo trwałą na głowie jego białowłosej żony.

Pewnie mało kto pomyśli, że takie zachowanie na drodze w sumie prowokuje do agresywnej jazdy (no bo nie da się jechać równym tempem za takim kierowcą) - w skrajnych przypadkach prowadząc do wypadków będących konsekwencją niekoniecznie przemyślanego, a niesionego #!$%@? wyprzedzania.

Jak widzicie sprawę prawka dla osób starszych ? Osób, które mają jakąś dysfunkcję umysłową ?

Chcielibyście, żeby były jakieś dodatkowe wymogi odnośnie ludzi w określonym wieku ? A może macie inne zdanie ?

Co z prawkiem dla osób starszych, albo z jakimś uszczerbkiem na umyśle ?

  • Testy mające na celu sprawdzenie refleksu albo odruchów (dla 50+) 10.4% (175)
  • Testy mające na celu sprawdzenie refleksu albo odruchów (dla 60+) 50.4% (849)
  • Testy + godzina z instruktorem (żeby ten mógł ocenić zdolność do jazdy) 24.3% (410)
  • Inne ( patrz niżej ) 3.7% (63)
  • Jestem weganinem/amebą/T-rexem/nie mam rąk/sprawa mnie nie interesuje/sprawdzam 11.2% (188)

Oddanych głosów: 1685

  • 120
  • Odpowiedz
@koorekk: bo jeśli ktoś kto jedzie zgodnie z przepisami prowokuje Cię do agresywnej jazdy, to powinieneś dla własnego dobra wysłać swoje dokumenty do swojego urzędu miasta z prośbą o odebranie uprawnień do prowadzenia pojazdu.
  • Odpowiedz
@magrusia: kurde szukam i nie mogę się doszukać.. Wszystkie mnie czy bardziej trafne źródła mówią, że powinnaś mieć prawko ograniczone czasowo do max 10 lat
  • Odpowiedz
@Jurigag: To wszystko co piszesz fajnie brzmi w teorii. Ale w praktyce powoduje wiele niebezpieczeństw.

Zresztą przy takich upałach jak teraz wyobrażasz sobie 60 letniego ledwo nadążającego dziadka w momencie w którym musi wykonać jakiś szybki manewr, żeby np. uniknąć kolizji?

Wiele w życiu widziałem, przejeździłem dziesiątki tysięcy kilometrów i każdy z większym stażem powie ci, że dziadki to powód frustracji i niebezpieczeństwa na drodze.

Co do pytania o zdrowie
  • Odpowiedz
@oooomakarena:
Zadałem pytanie i naświetliłem problem najprostszymi słowami. Przeczytałaś ten cały wywód, który tutaj powstał, żeby stwierdzić, że nie nadaję się do prowadzenia samochodu ?

Poza tym musisz chyba wystosować ten sam postulat do pozostałych prawie 600 osób, które kliknęło ankietę.
  • Odpowiedz
@JokerBonifacy: No pytam no :P Ja tu #!$%@? referendum nie robię tylko wrzuciłem ankietę na portal ze śmiesznymi obrazkami, bom ciekaw był :P

Swoją drogą to ludzie w okularach i tak już mają przesrane z badaniami.
  • Odpowiedz
@koorekk: uważam osobiście ze ludzie jeżdżący poza obszarem zabudowanym przesadnie wolno są pośrednio największymi sprawcami wypadkow drogowych spowodowanych wyprzedzaniem.
  • Odpowiedz
@koorekk: wolałbyś żeby taki dziadek grzał jak reszta? miałeś parę tematów wyżej wątek z wypadkiem na drzewie. Nie tylko dziadki, ale lepiej jak każdy kto nie jest pewny sytuacji jedzie wolniej niż szybciej.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1:
Ta widziałem.. nawet się tam kłóciłem czy wycinać drzewa :P

Już nawet nie mowa o #!$%@? tylko o tym, żeby dostosowywać swoją prędkość do tego jakie są warunki. A nie jechać jak zimą na letnich oponach. :P W sumie to chyba dobre porównanie ;P
  • Odpowiedz
w skrajnych przypadkach prowadząc do wypadków będących konsekwencją niekoniecznie przemyślanego, a niesionego #!$%@? wyprzedzania


@koorekk: Dla osób z takim uszczerbkiem na umyśle - gruntowne testy psychologiczne
  • Odpowiedz