Wpis z mikrobloga

575 999 - 52 - 23 - 7 - 25 - 21 = 575 871

Moje pierwsze zawody rowerowe, bo czemu nie skoro na moim terenie. #bikemaraton Wałbrzych. Super trasa dająca mega fun, podobno najtrudniejsza z cyklu do tej pory. Na codzień jeżdżę na slickach po szosie turystycznie, roweru MTB nie mam i kasy na razie na takowy nie widać.

Dlatego założyłem najgrubsze opony jakie się dało i pojechałem na maraton MTB moim #gravel / #przelaj Jako jedyny z tego co widziałem miałem baranka i brak jakiejkolwiek amortyzacji, co wzbudzało zainteresowanie. Rower dał radę dużo lepiej niż myślałem i nie czułem konkretnej potrzeby mieć inny - jedynie powera trochę więcej w nodze by się przydało. Na samych zjazdach wyprzedziłem ok. 30 osób z czego 1/4 była na fullach (a niech im głupio będzie!).

Jako, że jeżdżę na codzień tempem turystycznym głównie szosą i lekkimi szutrami i rzadko się zmuszam do zadyszki uważam że wynik jak na takiego żółtodzioba bardzo dobry.
Miejsce open 266 na 589.

Było super, polecam spróbować jak ktoś ma nawet przełaja - najwyżej pojedzie wolniej i kiedyś kupi sobie mtb jak @vinciq

#rowerowyrownik #rower
shusty - 575 999 - 52 - 23 - 7 - 25 - 21 = 575 871

Moje pierwsze zawody rowerowe, ...

źródło: comment_vCAebkvzVqfIdguuI448t7qXXEVpkeeF.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Było super, polecam spróbować jak ktoś ma nawet przełaja - najwyżej pojedzie wolniej


@shusty: ile na co dzień robisz km i z jakąś średnią? myślałem kiedyś o tym, ale jeszcze nie wiem czy się na to porwać :P
  • Odpowiedz
@krzysiekdw: Najlżejsze 34-34, nie za dużo ale ludzie na napędach 1x10 często mają też tylko 36-36

@jak_to_mozliwe: Nie ma się co bać, bo przejechać spokojnie się przejedzie trasę tylko trzeba swoje tempo trzymać. Tygodniowo teraz ok. 140km robię średnio głównie asfalt, ale zdarzyły się w zeszłym miesiącu dwie setki. Średnia na asfalcie jak jest trochę przewyższeń to przeważnie 25kmh czyli licho strasznie, ale na zawodach teraz czułem moc jak wyprzedzałem
  • Odpowiedz
  • 0
@shusty kiedyś kupię, bo jeszcze nie ma decyzji :-) Gratuluję wyniku i wytrwałości! Sam zastanawiałem się właśnie nad szerszym oponami, bo 32 na piasku nie powalczy. jakie zalozyles ?
  • Odpowiedz
@vinciq: race kingi się zmieściły. na przód 2.2 na tył 2.0 ale realnie te opony są węższe niż rozmiar wskazuje. Nawet znośne jeszcze prześwity na błoto zostały, ale opona nawet z większym bieżnikiem już by się nie zmieściła.

i ta duma jak krzyczą, że gość na kolarzowce robi mtb ;-)


@vinciq: no jak się jak na zjeździe wyprzedza gościa na karbonowym fullu XD, a ty masz sztywnego wideła i rower
  • Odpowiedz
@shusty: bardzo dobre rozwiązanie, jak tak się nad tym zastanowić (sam chciałem dać szersze opony) to spokojnie można mtb jeździć, jeśli nie szkoda sprzętu. Ja mój na drugim komplecie kół wykorzystuje jako szosę, dlatego w terenie ostatnio nie chcę go tak katować (a przeszedł sporo) i myślę nad drugim rowerem. Nie wiem jak u Ciebie ale tu u nas mają ambicje organizatorzy i trasy ciężkie, dużo przeszkód gdzie amor by się
  • Odpowiedz
@vinciq: Mam 3 zestawy opon XD Podobno trasa była dosyć ciężka, wiadomo że pewnie cięższe się znajdą, ale przynajmniej wiem że w wielu maratonach mogę startować śmiało.

Wkurza mnie jedynie że na niektórych zawodach regulamin zabrania kierownic typu baranek :( Np. są u mnie zawody XC, których trasa jest dużo łatwiejsza niż ten maraton (wiem bo trasa jest w parku i ją kilka razy objeżdżałem), a organizator zabrania baranków no i
  • Odpowiedz
@shusty: napisz do organizatora, ja tak zrobiłem przed pierwszym maratonem mtb aby mnie nie zdyskwalifikowali jak co. Byłem na zawodach przełajowych, gdzie dopuszczali opony do 2 cali a i osoba na facie się znalazła. Wszak to nie zawody PZK, więc myślę że za uczestnika więcej może naciągną przepisy :)
Widzę, że się wciągnąłeś - super!
Może i ja zacznę coś pisać po zawodach ;)
  • Odpowiedz