Wpis z mikrobloga

@Luxik:
Przecież to specjalnie.
Gówniana strona, nieczytelny cennik, przekomplikowane taryfy, badziewny rozkład jazdy, zerowa synchronizacja z autobusami/tramwajami, trasa tylko do Wrzeszcza, loteria z peronami na Wrzeszczu, myślisz, że to przypadkiem wszystko było źle zrobione?

Teraz PKM ma #!$%@? wyniki, tną połączenia a za jakiś czas przyjdzie jakiś magik, co za gruby pinionc będzie retrukturyzował i stawiał PKM na nogi.
@Polinik: ech, gruba teoria, ale to chyba strasznie źle, że po prostu wiem że tak właśnie może być :/ dzisiaj idę po raz pierwszy się przejechać, zobaczymy jak to będzie.

Ale pierwsze wrażenie fatalne, jako gdańszczanin nie mam pojęcia o co chodzi i jak z tego skorzystać, jako przyjezdny w ogóle bym nawet nie ryzykował skorzystania z takiego bubla.
@marc1027: pewnie po to, że skoro ktoś chce jechać PKMką to naturalnym jest, że szuka strony PKM i na tej stronie będzie szukać biletów? Skąd ktoś z innego miasta ma wiedzieć, że sprzedażą biletów na PKM zajmuje się SKM? :D jak co roku w wakacje ludzie się pytają co to w ogóle ta SKMka jest.
@Luxik:
O, myślałem, że jestem jedyny, który stojąc na peronie nie wie jaki bilet kupić...
Nie wiem jak teraz, ale na SKM kiedyś to się kupowało bilet na podstawie odległości, była czytelna tabelka z rozpiską wszystkich możliwych kombinacji przejazdów.
A w PKM to stoję na peronie, patrzę na zawartość gabloty i zastanawiam się o co chodzi.
@Luxik
@Polinik
Bo za dużo kombinujecie :) ja ostatnio po prostu wsiadłem do kolejki, powiedziałem, że chce bilet do pkm jasień i po prostu zapłaciłem tyle kolesiowi sprzedającemu bilety.

i muszę przyznać że kolejka podjechała prawie idealnie po wylądowaniu samolotu (no, dobra musiałem trochę podbiec, a gdybym miał coś więcej niż bagaż podręczny to bym nie zdążył :( )
@Polinik: za rozkłady i generalną obsługę szynobusów na linii PKM jest odpowiedzialne SKM. PKM zarządza jedynie przystankami. Dodatkowo jeszcze władze województwa mają wpływ na częstotliwość i długość tras, bo dość mocno finansuja całe przedsięwzięcie. Więc jeżeli już chcemy obwiniać kogoś za ogólny syf odjazdami, rozkładem, informacja etc to skm zdecydowanie jest bardziej odpowiedzialne niż pkm. Sprawdzone info od osoby która pracuje w pkm i wytłumaczyła mi kiedyś jak to wszystko wygląda