Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
"Ucz się, a będziesz mieć dobrą pracę" to jedno z największych kłamstw dzisiejszego świata. W XXI wieku liczą się głównie kompetencje miękkie. Co z tego, że wiedzę mam dużą, skoro jestem #!$%@?ą z charakteru i dynamiczniaki które olewały naukę robią wiele większą (w korpo i nie tylko) karierę? Dzisiaj liczy się przebojowość, team work, nie ma miejsca dla gorzej radzących sobie pod tym względem jednostek (no chyba że mowa o jakichś wyjątkach w postaci części programistów). Gdybym wiedział, że będę tkwił w gównopracach, to tak jak większość rówieśników wybrałbym chlanie, ćpanie i ruchanie zamiast nauki. I nie, nie byłem kujonem - po prostu wiedza przychodzi mi do głowy łatwo. Za to oni wszyscy są dynamiczni, a to jest klucz do sukcesu.
#praca #gorzkiezale #przegryw #oswiadczenie #mowiejakjest

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Solitary_Man
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #AnonimoweMirkoWyznania 
"Ucz się, a będziesz mieć dobrą pra...
źródło: comment_IazuAWzvEWOGsmSgKOi7m9eCPam2Z92w.jpg
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: wiem o co Ci chodzi ale dla każdego jest miejsce w tym "ekosystemie" i introwertycy też są potrzebni. Świat składał się tylko z wilków z wall street, długo by to nie funkcjonowało wszystko :)
I jednak nawet ci przebojowi ludzie jeżeli nie mają wiedzy to też nie zajdą daleko. Gdyby sami "przebojowi ale debile" byli głowami każdej organizacji czy firmy, to chyba też by to wszystko nie funkcjonowało poprawnie.
qbbbb: @ripp1337: ale on trochę racji ma. Nie awansuje się najlepszych, bo nie będzie miał ich kto zastąpić. Awans prędzej "wywalczysz" sobie kompetencjami miękkimi (oczywiście kompetencje twarde w jakimś tam stopniu też musisz posiadać).

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: sokytsinolop