Wpis z mikrobloga

Ech, chciałem sobie zamówić roślinkę do mieszkania i Pocztex zawiódł mnie, oj zawiódł. Roślina wysłana w środę, powinna dotrzeć dziś. Całe popołudnie siedzę w mieszkaniu i nikt ani do drzwi nie zapukał, ani nie zadzwonił na telefon, a według monitoringu o 18 zostało zostawione awizo... Co ciekawe przesyłka z rośliną trafiła do placówki, która w weekend jest nieczynna. Efekt tego jest taki, że kwiatek zamiast dwudniowej podróży będzie mieć 5 dni spędzonych w paczce. Nie warto było... Gdzie najlepiej zgłaszać skargę? Na infolinię Pocztexu się nie dodzwoniłem, choć próbowałem się dodzwonić przed 20, kiedy jeszcze tego śmiesznego info o awizowaniu nie było.

#pocztex #pocztapolska #kurier ##!$%@? #awizo #
Kukowsky - Ech, chciałem sobie zamówić roślinkę do mieszkania i Pocztex zawiódł mnie,...

źródło: comment_AMC4E28aGKz988s5v8dJHamLP8Rifh65.jpg

Pobierz
  • 6
@Kukowsky: zależy jaki Pocztex, często pod nazwą "Pocztex" kryje się wysyłanie paczek usługą "Pocztex Kurier 48", więc wtedy termin dostarczenia by się zgadzał.

Całe popołudnie siedzę w mieszkaniu i nikt ani do drzwi nie zapukał, ani nie zadzwonił na telefon, a według monitoringu o 18 zostało zostawione awizo...


A co do awizo - mimo że podana jest godzina 18, może być to pora, kiedy listonosz/kurier był rozliczany na placówce, a próba
@Kukowsky:
Nadawca powinien napisać na paczce dużymi wyraźnymi literami: "Uwaga żywe rośliny" najlepiej czerwonym markerem.
Takie paczki mają większy priorytet, dodatkowo w razie awizacji muszą zostać odebrane w ciągu 48h, a także nie mogą być nadawane w dzień poprzedzający dzień wolny od pracy.
Dodatkowo wymagana jest opcja "ostrożnie" która jest dodatkowo płatna.