Wpis z mikrobloga

Cudownie żyć w czasach monopolu Intela na procesory. Technologia praktycznie stoi w miejscu, co generację dostajemy najwyżej kilka procent więcej wydajności. Intel już jest tak bezczelny, że nawet nie dodaje fabrycznego chłodzenia i życzy sobie ekstra hajs za odblokowanie mnożnika. Wywalasz ponad kafla, a dostajesz proca w plastiku, książeczkę i s--------j.

A jeszcze zjeby z for będą przyklaskiwać i cieszyć się, że amd dostaje w dupę xD

#gorzkiezale #intelcwel #pcmasterrace #komputery
kobiaszu - Cudownie żyć w czasach monopolu Intela na procesory. Technologia praktyczn...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kobiaszu: po pierwsze - podziękuj AMD za monopol. Po drugie - kupując takiego procka bez sensu jest montować boxowe chłodzenie i Intel w końcu poszedł po rozum do głowy nie dając tego szajsu. Nikt nie każe ci kupować procesora co rok. Mój ma 5 lat i wciąż daje rade.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Czyli wg ciebie technologia stoi w miejscu bo Intel ma monopol. No to co w takim razie robi AMD ze swoimi procesorami? Stwierdzili "a c--j, Intel stoi przecież w miejscu tylko dlatego, że tak im się chce i moglibyśmy ich prześcignąć, ale tego nie zrobimy because reasons", tak?
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Ale po co ci większe pudełko do procesora? xD Samo chłodzenie też gdyby dodawali to tylko by się walało. Jeśli ma to obniżyć cenę nawet o te 50zł to czemu nie? Mam ten procek i według mnie jest świetny.
  • Odpowiedz
Intel już jest tak bezczelny, że nawet nie dodaje fabrycznego chłodzenia


@kobiaszu: moje boxowe chłodzenie leży nawet nieotwierane, podobnie zresztą jak do wczesniejszego procesora.
  • Odpowiedz
no i dobrze, do takich procesorów i tak prawie każdy weźmie inne chłodzenie.


@kotylizamaslo: sek w tym, ze musisz wybrac boxa (srednio 50pln'ow wiecej), bo dostajesz gwarancje dluzsza (przewaznie z OEM, gdzie masz 1 rok, dostajesz dodatkowe 2 lata (lacznie 3)) ;/
  • Odpowiedz
@kobiaszu: ale powiedz, że patrzysz na ceny w dolarach, a nie złotówkach. ;)

Bo akurat 6600k jest raptem o DOLARA droższy od 4670k i 4690k (ceny z wiki).
  • Odpowiedz
@kobiaszu: zobacz ceny procesorów w dolarach. Niczego nie podwyższa. A chłodzenie w procesorach K to pierwsza rzecz zaraz po pudełku, która lądowała w koszu.
  • Odpowiedz