Wpis z mikrobloga

Kiedyś opisywałem tutaj i na filmiku na youtube jak oszukał mnie koleś na allegro sprzedając Amigę 500 z zerdzewiałym i niedziałającym modulatorem (obecnie jest w naprawie i #!$%@? wie ile ta naprawa będzie kosztowała) a na allegro był na zdjęciu sprawny i nie zerdzewiały oraz niekompletną mysz i też niedziałającą, o której też nic na aukcji nie zaznaczył. Chciałem żeby mi zwrócił chociaż część kosztów. Sprawę zgłosiłem do organów ścigania jako oszustwo i co? Dziś pismo dotarło, że odmawiają wszczęcia postępowania bo nie zawiera jakichś tam zabronionych czynów według jakichś tam artykułów, nawet nie będę sprawdzał ich treści, już mam to gdzieś. Polska #!$%@?. :D Czyli można legalnie na allegro oszukiwać, wysyłać inne przedmioty niż na zdjęciach na aukcji, wyłudzać pieniądze i nic ci nie zrobią. A pokrzywdzony i tak nadal jest pokrzywdzony. A szkoda strzempić ryja...
#amiga #prawo #allegro #policja ##!$%@?
Pobierz A.....o - Kiedyś opisywałem tutaj  i na filmiku na youtube jak oszukał mnie koleś na ...
źródło: comment_ASsQe2Pb8MdMKNiSn9XNW4n2sz3nXvkY.jpg
  • 11
@Axelio: tylko zażalenie trafi do sądu, ten może mieć inne zdanie niż, jak mniemam, Policja. Opisz dlaczego się nie zgadzasz, dlaczego policja/prokurator podjęli błędną decyzję, z czego ona wynika etc.
@cameel_: reklamować bez powodu można tylko przez jakiś czas. 2 tygodnie czy jakoś tak? tak samo odstąpić od umowy. a @Axelio kupił tą amige miesiąc temu więc może być za późno. Ale staraj się mirku, może jakiś wykop zrób czy coś? Mirki pomocne, mirki pomogą( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cameel_: Okej poczytałem, i troche naprostuje. Ja pisałem że bez powodu można przez tydzień lub dwa. Tu jest towar niezgodny z opisem, więc powinno to być traktowane jakoś inaczej, no nie? Ale z drugiej strony, towar był trzymany przez miesiąc, więc mogło zostać uznane że wszystko jest ok. Sam nie wiem, mam kolege co studiuje prawo (( ͡° ͜ʖ ͡°)) potem z nim pogadam to może coś