Wpis z mikrobloga

#smartphone #telefony #nexus5x #honor6 #huawei #xiaomi #redmi

Hej, szukam telefonu nie flagowca tylko jakiegoś typu mid-range, za 1000 - 1200 zł, interesuje mnie jakość vs. cena, niekoniecznie lanserski design.
To co potrzebuje to:
1. Telefon powinien być w miarę zgrabny, celuję w wyświetlacze 4,5-5', max 5,2 (i tu lepiej żeby ekran dobrze był zagospodarowany vs. gabaryty).
2. bardzo płynny system, stąd wolałbym omijać samsungi które mulą strasznie po roku używania
3. dobry aparat foto / filmy
4. dobra bateria lub minimum na poziomie średniaka w tym segmencie cenowym
5. moduł NFC
dodatkowo mile widziane byłoby mieć:
6. czytnik linii papilarnych

Z tej całej układanki wychodzi mi w sumie głównie Nexus 5X, ale słyszałem że różnie jest z baterią oraz ma ładowanie usb typu-C co obecnie jest raczej wadą (szczególnie jeżeli bateria jest słaba to "nie podładujesz u kumpla") wszystko inne jest dla mnie idealne.
Rozważam jeszcze Honor 6 (specyfikacja super, ale to już stary telefon w sumie bo z połowy 2014), Huawei P8 oraz HTC M8 - ew. samsung a3 lub a5 ale nie lubie samsungów bo aktualnie mam i muli strasznie po 2,5 roku użytkowania. Póki co jestem bliski zakupu Nexusa 5X ale boję się wtopy z baterią i koniecznością ładowania tym jeszcze mało popularnym złączem

Zastanawiam się jeszcze, czy można bezpiecznie z gwarancją i polskim menu kupić coś z chińskich telefonów typu Xiaomi/Meizu/Oppo ?
Widzę że te Xiaomi Redmi 3/pro są mega ale nie wiem jak z możliwością zakupu, albo oppo F1
  • 8
  • Odpowiedz
@lester86 mam nexusa 5x jak masz pytania to odp. miałem ten sam dylemat , wyboru nie żałuję :) Działa bardzo płynnie, długie wsparcie od Google (3lata). Największe obawy też miałem odnośnie usb c , zupełnie niepotrzebnie. Złącze mega wygodne , bardzo szybko ładuje w zestawie jest przejściowka więc nie muszę sprzedawać mojego power banku.
  • Odpowiedz
@nofink: dzięki za odpowiedź :) to mam kilka pytań uzupełniających:
1. z tego co czytałem w różnych testach w pl i zagranicą to wszyscy jednogłośnie twierdzą, że aparat jest na poziomie flagshipów i w tej cenie lepszego nie znajdę. potwierdzasz że rzeczywiście tak dobrze robi zdjęcia?
2. jak długo trzyma Ci bateria przy normalnym użytkowaniu tj. 1h dziennie net + jakieś apki + np 30min rozmów ? Nie specjalnie gram w
  • Odpowiedz
@kuban99: Tobie chyba chodzi o moto G turbo edition (ma też nieco lepszy procesor od G3 oprócz większej pojemności). Też patrzyłem na ten tel, trochę za gruby mi się zdaje :) Nie trzyma się niewygodnie przy dłuższym użytkowaniu?
  • Odpowiedz
@lester86 1.Aparat jest fenomenalny i serio nie przesadzam, mam do porównania motorole x style i huawei p9 nexus jest lepszy. Miałem wcześniej nexusa 5 i w jakości foto jest przepaść :)
2. nie gram w gry z telefonu bardzo intensywnie korzystam , do wieczora mi nie wytrzymuje. nexusy zawsze miały słabe baterie. tu jest lepiej niż w nexus 5 no i ratuje sprawę mega szybkie ładowanie . to naprawdę działa.
4. miałem
  • Odpowiedz
@nofink jeszcze pomyślę, bo bylem dzisiaj w sklepie i jest jednak znacznie większy gabarytowo niż sobie wyobrażałem vs. mój mały i zwinny s4 mini :) dzięki wielkie za opinie, wezmę je pod uwagę. W każdym razie w tym rozmiarze i cenie nexus 5x wydaje mi się rzeczywiście bezkonkurencyjny
  • Odpowiedz