Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #projektor, #projektory lub #kinocebulowe

Mam kilka pytań do Was jako mirkoekspertów,

Naczytałem się całej masy info dotyczących projektorów i ekranów i teraz mam mętlik w głowie.

Moje dane

pokój całkowicie ciemny bo w garażu,

możliwość dowolnego pomalowania ścian (wymiary wysokość 2,3 m , szerokość 4m , długość 4-5m (do ustalenia)

1. Jaki ekran ?

Trochę się o tym naczytałem i chyba na razie z uwagi na to że lwią część budżetu pochłonie projektor - to tak
Ściana pomalowana na czarny mat + ekran pomalowany Tikkurila Feelings Interior Paint G499 ( rozmiar zależny od wybranego projektora) podobnie jak mirek który zrobił 170 cali - u mnie oczywiście mniej. Wydaje mi się to lepszą opcją niż zakup gotowego ekranu za np 300 PLN.

2. Ściany - czy malować ściany na czarno ? czy wystarczy sufit a ściany na jakiś ciemny szary ?

3. Projektor - i tu mam największy problem ponieważ kompletnie nie wiem co wybrać - początkowo miałem budżet około 1000 pln i chciałem kupić ten http://allegro.pl/show_item.php?item=6223005794 no ale poczytaniu hdtv postanowiłem podwoić budżet i teraz chciałbym coś fhd i oczywiście 16:9, może być używka no bo chyba ciężko coś nowego w tej cenie.

Mirki proszę o pomoc bo chcę z wszystkim zdążyć na Euro

Oczywiście foty z końcowego efektu wstawię przed pierwszym gwizdkiem na euro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
@wilqu88: @kamil996: ekran na Twoim miejscu zrobił bym ramowy a nie malował ściany.
Za projektor 1024x768 to można dać 300 zł a nie 900, w tej cenie to conajmniej hd.

Im ciemniejsze ściany, pochłaniające światło tym lepiej, ale nie ma co przesadzać.
Jak garaż i możesz projektor wieszać gdzie chcesz to równie dobrze może być krótkoogniskowy, będzie tańsze i łatwiej coś znaleść.
@ElCidX: za 900 zł hd ? jaki ? bo oczywiście pomijam chińskie cuda i projektory typu overmax LED itp. bo to straszna kaszana. Za 900 zł hd 16:9 niestety nie mogę znaleźć.