Wpis z mikrobloga

@Xianist: Słowacja? Czechy? Nie... Węgry rozumiem. Ale do pozostałych 2 nie ma sensu porównywać. Po za tym GPW była (nie wiem jak teraz) największą giełdą regionu :P Więc nawet w Twoim zestawieniu GPW wypada bardzo kiepsko...
  • Odpowiedz
Polecam używać indeksu WIG zamiast WIG20. WIG20 jest indeksem cenowym wiec jesli spółki płaca dywidendy (a płacą) to fakt ten zaniża jego wartość. Zamiana nie zmieni raczej wniosków analizy, ale jesli juz cos robimy to róbmy chociaz poprawnie
  • Odpowiedz
misiaczki już tak tragicznie nie wyglądają


@Kid_A: Zgadam się. W pierwszym poście napisałem

Na WIG 20 dominują instytucje i zagranica.

które odpłynęły z Polski do Węgier
  • Odpowiedz
@uzamkniete: WIG uwzględnia wszystkie spółki z WIG20 i ich obroty. Rzeczywiście w krótszym okresie różnice nie są duże. Ale 5 lat... (na załączonym obrazku) Dlatego jeśli mamy analizować jak zachowuje się giełda to należy używać indeksu WIG. Prosty przykład: jeśli zyski spółek z WIG20 urosną 5% i dzięki temu kursy spółek urosną 5%, ale zyski te zostaną wypłacone w dywidendach równych 5% to zmiana WIG20 będzie równa zero i ktoś
lukasz_lulu - @uzamkniete: WIG uwzględnia wszystkie spółki z WIG20 i ich obroty. Rzec...

źródło: comment_xgNmArQ1tIKVvHSIMUx20TY5KeOv9JgN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
jeszcze chciałem tylko dodać, że kasa spływa do rynków matek i do dolara, co zapowiada kryzys nadchodzący
  • Odpowiedz