Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki z tagu #dieta

Jak ograniczyć sól? Jestem od niej wręcz uzależniona. Cokolwiek jem bez soli jest dla mnie cholernie mdłe. Nawet mój mąż patrzy na mnie jak na głupka, kiedy solę dobrych kilka sekund.

Jest może ktoś, kto podobnie jak ja miał/ma problemy z soleniem i w jakiś sposób udało mu się pozbyć tego cholerstwa w nadmiernej ilości?
(mam problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie)
  • 33
@Akayari: jajka na twardo - dużo pieprzu, jajecznica - dużo pieprzu, curry, papryki i oregano / bazyli. Zmienia smak na coś "innego" / "ciekawego". Można się oduczyć solić. Trzeba się zaprzeć na jakiś tydzień, dwa. Zdziwisz się, jak szybko się organizm przestawia do smaku.
@RRybak: Spróbuję c:
Oregano w sumie mam świeżutkie. Pieprzyć zawsze dużo pieprzyłam (podobnie jak sól, pieprzu nawet więcej. Jednak ostatnio ograniczam i dalej dania są ostre, ale przynajmniej żołądek i jelitka nie są przeciążone #pdk), więc z tym nie ma problemu.
Dobra, to od dzisiaj spróbuję całkowicie wymienić sól na zioła. Pozdrawiam i życzę sukcesów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak ograniczyć sól? Jestem od niej wręcz uzależniona. Cokolwiek jem bez soli jest dla mnie cholernie mdłe.


@Akayari: wyjeb sól i po problemie. po 3 tygodniach wróci Ci smak, teraz wszystko pewnie solą #!$%@? i smakuje jakby było w bałtyku gotowane na zielono #pdk.
@Akayari: od soli raczej nie da się uzależnić. ograniczaj stopniowo ilość soli tak abyś mogła się przyzwyczaić do mniejszej jej ilości. nie tylko curry może zastąpić sól, możesz dodawać też różne zioła np. oregano, szałwię, rozmaryn. ostrą paprykę, cebulę, czosnek, miód czy sok z cytryny.