Wpis z mikrobloga

@Lysyn: Ale już twoje dane, nawyki i wszystko co przyciąga reklamodawców to nie pisz że są darmowe.
Poza tym Win10 sam w sobie serwuje reklamy chociażby w kafelkach w menu start.
@Lysyn: powodów jest kilka. Główny to tak jak napisał @FaraonMerJan żeby Win7 nie podzielił losu XPka, utrzymywanie supportu dla starego systemu to ogromne koszty, wsparcie dla XP było przedłużane kilkakrotnie a tak naprawdę w pewnych przypadkach nadal się nie zakończyło. Druga sprawa to taka że Win10 nie tylko promuje apki (co akurat możesz wyłączyć) ale w ogóle pozwala je używać, w przeciwieństwie do Win7. A wiadomo, skoro są dostępne to zawsze
@Weise: Płatne aktualizacje czy Windows 365 to jakieś gdybanie wyciągnięte z tyłka. Na chwilę obecną nic takiego nie zostało zapowiedziane, a nawet wręcz przeciwnie - aktualnie Microsoft wprost odpowiadał na pytania że nie ma w planach dostarczać systemu operacyjnego w formie subskrypcji. Ale załóżmy nawet że płatne aktualizacje się pojawią. Cykl wsparcia technicznego jest wstępnie ustalony do 2025, do tego czasu wszystkie aktualizacje dotyczące bezpieczeństwa muszą być dostępne za darmo, tak
@Mirkosoft po prostu rozwinales moja wypowiedź. Nie miałem ochoty tyle pisać. Oczywiste jest że nie chcą przyznać się do sprzedaży sporej danych po inwigilacji , zobaczymy co czas pokaże (grubsza afera). W tej chwili to pół argument, tak samo jak twój, spekulacje. Natomiast płatne subskrypcje zostały gdzies udowodnione tylko nie wiem gdzie.
A teraz zastanów się. Microsoft za wszelką cenę chce wcisnąć tobie nowy system internetowy stosując każda możliwa technike. Co ich
@Lysyn: Im więcej użytkowników tym łatwiej przekonać do danego produktu klientów. Microsoft zadeklarował się, że do 3 lat Windows 10 będzie zainstalowany na 1 miliardzie urządzeń. Im więcej użytkowników tym szybciej to będzie się rozwijało. A na tym zależy Microsoftowi, bo oprogramowanie pisane w frameworku który wyszedł z Windows 10 (UWP) pozwala napisać 1 aplikację, która będzie działała na kompie, telefonie, IoT, tablecie i innych urządzeniach z W10. To daje ogromne
@Lysyn jakiś Mirek mnie namówił więc mam 10. W tej chwili mam mieszane uczucia bo nawet podoba mi się interfejs i zapewnia większą funkcjonalność tylko.. Są problemy z sprzętem, przykładowo lg g3 nie chce współpracować z qpst