Wpis z mikrobloga

Witam Mirków i Mirabelki!
Potrzebuję pomocy w wyborze telefonu i podjęciu decyzji ;)
Zakładałem podobny temat 3 miesiące temu, jednak do teraz nic nie kupiłem i trochę się zmieniło na rynku.
Przez 6 lat korzystałem z iPhone 4G 16GB, niestety jego czas dobiegł końca. Teraz tymczasowo używam Samsunga S3 (zdecydowanie nie podoba mi się).
Aktualnie mam na oku 4 modele: ZUK Z2 Pro, Meizu Pro 6, Xiaomi Mi5 Pro lub Xiaomi Mi5 64GB.
Telefon musi bardzo dobry, a cena do 2000zł, ale to w ostateczności - chcę kupić telefon na kilka kolejnych lat.
Zależy mi na dużej pamięci RAM i mocnym procesorze (który procesor będzie lepszy Snapdragon 820 czy Mediatek Helo X25)
Bardzo dobry aparat też jest dla mnie ważny, zarówno tylny jak i przedni.
Ekran około 5 cali, bo telefon noszę w kieszeni i nie chcę, aby mi przeszkadzał i mniejszy będzie dla mnie praktyczniejszy.
Pamięć rozbudowywana poprzez kartę nie jest czymś co muszę mieć, jednak byłby to miły dodatek - brakuje mi tego w iPhone.
Bateria powinna spokojnie wytrzymywać cały dzień, lub więcej.
Telefonu używam głownie do korzystania z internetu, messengera, rozmów i sms-ów, robienia zdjęć itp. :)
Nie wiem co jeszcze powiedzieć, jeśli potrzebujecie jakichś jeszcze informacji - dajcie znać :)
Jakie inne telefony ewentualnie możecie mi polecić spełniające moje wymagania?

PS Zastanawiam się czy potrzebuję tak dobrego i drogiego telefonu, może są jakieś tańsze alternatywy, które pięknie chodzą, nie zawieszają się i mają dobre parametry?

Pozdrawiam i bardzo liczę na Waszą pomoc!

#aliexpress #banggood #ibuygou #gearbest #xiaomi #meizu #telefony #smartfon
  • 70
@K_u_Ba: Mam podobne dylematy i zastanawiam się nad Xiaomi. Może ktoś z ogarniętych w temacie napisze, czy zamawiając taki telefon on działa od razu po wyjęciu z pudełka czy trzeba coś robić z softem? Dlatego zastanawiam się, czy iść w tą stronę czy lepiej coś z polskiej dystrybucji gdzie ewidentnie przepłacasz.
@w_t_d: wszystkie telefony Xiaomi przychodzą z chińskim softem (angielsko-chiński). Zależnie od sklepu możesz poprosić o wersję global lub niektórzy wrzucają samoróbkę multilang. Z samodzielną zmianą systemu nie ma problemu.
@K_u_Ba: Mega wydajny, ze znakomita bateria jest redmi note 3 pro w bardozo dobrych pieniadzach, ale ma slabe aparaty i jest brzydki, no i duzy.
Xiaomi mi5 - ja mam jako daily driver, bateria mnei jak zywkle zawodzi ale to kazdy telefon, oprocz redmi note 3 pro i meizu m3 note. Super aparaty, genialny wykoanie i MEGA poreczny - ergonomia to klasa sama w sobie. IMO do wersji pro nie ma
@Pirzu: dzięki za taką obszerną odpowiedź :)
Większe telefony niż 5.2 cala nie wchodzą w grę...
Czemu nie wiesz czy jest sens testować meizu pro 6?
Ciekawa propozycja :)
Bardzo ciekawi mnie zuk z2 pro ze względu na paramatry i bajery jakie ma, wiesz kiedy ma być w sprzedaży?
@3erpl: dzięki, jeżeli będę miał jakieś pytania na pewno skorzystam :)
@K_u_Ba: grafika słaba bo mediatek, 2520mah to jest kpina, w dodatku nic nie jest napisane o chipie muzycznym a aparat jest już starawy, choć dobry(chyba matrycy nie zmieniali ale tu mogę się mylic)
Bardzo ciekawi mnie zuk z2 pro ze względu na paramatry i bajery jakie ma, wiesz kiedy ma być w sprzedaży?


@K_u_Ba: Pierwsza partia już wyprzedana, kolejna ma być puszczona jutro (czyli 31 maja).
Też mocno zastanawiam się and tym telefonem, chociaż czekam na wersję czarną. Ewentualnie poczekam jeszcze trochę i zobaczę jak zaprezentuje się OP3.
@K_u_Ba:
meizu 6 pro nie bierz bo bateria to dramat. lepszy jest mx5
zuk z2 pro nie mial jeszcze wystarczajacych testow i ciezko cos powiedziec, ale zmniejszyli baterie co dla mnie go dyskwalifikuje
mi5 mniejszych od pozostalych i dobry czas dzialania na baterii. aparat rowniez dobry. wsparcie xiaomi jest #!$%@?, ale updaty sa

Osobiscie celowalbym w oneplus two w tym przedziale cenowym lub mx5 z polskiej dystrybucji. Flyme to najlepsza nakladka
@Pirzu: ok, to zniechęciłeś mnie do Meizu...
@vostok: na jakiej stronie można kupić dzisiaj zuka z2 pro? Ja również czekam na wersję czarną.
@Re-volt: skąd masz informację o zmniejszonej baterii? Szukałem i nigdzie nic takiego nie wyczytałem...
Telefony które mają 5.5 cala są dla mnie zbyt duże, oraz nie jestem przekonany do Snapdragona 810...
@K_u_Ba: Bo czarne są obecnie nie do kupienia, możesz jedynie zakupić w trybie pre-order. Ja tak czy siak czekam, bo wolę kupić coś, co jakiś randomowy i nieopłacany youtuber (a najlepiej kilku) przetestuje i w miarę obiektywnie oceni.
Żeby potem się nie okazało, że śpieszyłem się i kupiłem coś co można połamać równie łatwo jak krakersa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@vostok: Właśnie też chciałbym uniknąć takiej sytuacji, bo to jednak nie jest groszowa sprawa.
Tylko już od bardzo dawna chcę zmienić telefon i takie czekanie w kółko robi się irytujące...
@Re-volt: Zrozumiałem, że teraz po premierze mają zmniejszyć pojemność akumulatora. Ewentualnie kupię power banka, nic na to nie poradzę, że telefony o najlepszych paramatrach mają słabsze baterie...
Znajomy ma Xperie Z3+ ze snapem810 i przy zwykłym korzystaniu telefon miał wewnątrz ponad 60 stopni, przez co rdzenie o najwyższym taktowaniu były wyłączone i telefon trochę zaczynał się zawieszać.