Wpis z mikrobloga

#!$%@? GENIUSZ
Dosyć często się zdarza w pelerynowych komiksach, że jakiś superbohater jest, z różnych powodów, znienawidzony przez wszystkich. Ściga go policja, ludzie się go boją, w telewizji mówią że pije krew niemowląt i nagrywa pionowe filmy komórką.
Nick Spencer poniekąd przeniósł to do rzeczywistości za pomocą jednego panelu. Cały świat jest oburzony, włącznie z ludźmi, którzy nigdy nie mieli w ręku komiksu, a Kapitana Gwiaździste Rajtuzy znają tylko z filmów (w których zresztą ten wątek nigdy się nie pojawi). Burza w Internecie, zamieszki na ulicach, groźby śmierci, wiadomość nie ominęła nawet Wykopu, gdzie może trzy osoby na krzyż czytały jakikolwiek komiks o bohaterze upstrzonym gwiazdami. Od dziś Nick Spencer jest moim bogiem. Wydrukowałem sobie Jego zdjęcie, powiesiłem na ścianie zamiast Matki Boskiej Zielnej i codziennie będę się do Niego modlił.
#komiks #marvel #film #kapitanameryka #oswiadczenie
Pobierz fnord23 - #!$%@? GENIUSZ
Dosyć często się zdarza w pelerynowych komiksach, że jakiś ...
źródło: comment_9qmUKuCPhxDWsIeDN67XV4B7Iga42w0w.jpg
  • 16
@fnord23: Tak ogólnie to się jeszcze orientuję. Ale co to ma wszystko dokładnie oznaczać(nie siedzę w tym)? Kapitan Ameryka zmienia stronę?
Jakieś pół roku temu kłóciłem się z koleżanką, że KA byłby idealny bohaterem, gdyby powoli upadł i tym samym przeszedł drogę od patrioty do anarchisty(coś jak Big Boss z MGSa) xD
@selena: @fnord23: Chciałem trochę zgłębić temat i trafiłem na takiego bloga. Odpowiedział na moje pytania, tak więc jeśli ktoś chce ogarnąć co i jak, to gorąco polecam.
Btw. Marvel wydał mi się teraz o wiele mniej bezsensowny i infantylny, niż go zapamiętałem z dzieciństwa ;E
@fnord23: @selena: @Zwanek: Biorąc pod uwagę, że Red Skull z rok temu przejął moce profesora Xaviera i stał się potężnym telepatą, moim zdaniem sprał Kapitanowi mózg i pokręcił mu ze wspomnieniach z dzieciństwa. Za pół roku będą odkręcać.