Wpis z mikrobloga

Nie wytrzymałem
Chciałem być uczciwy wobec twórców treści (tych małych i tych dużych) poprzez wyłączenie AdBlocka jednak to, co się działo od tamtego czasu (2 dni) uniemożliwiło lub bardzo irytowało podczas korzystania z internetu. Postanowiłem sprawdzić dlaczego twórcy kontentu tak narzekają na Polskę i dlaczego jesteśmy krajem w którym jest jeden z największych odsetek zainstalowanych blokerów reklam. Otóż im większy portal tym więcej reklam które na dodatek są bardziej nachalne.
Porównałem główne portale polskie i niemieckie oraz jeden angielski. W naszych rodzimych praktycznie w każdym przypadku przed obejrzeniem głównej strony trzeba było zamknąć pełnoekranową reklamę.
Na zachodnich portalach nic takiego nie było a pozostałe reklamy pojawiają się na całej stronie naprawdę sporadycznie.
Najciekawiej wygląda porównanie Bild i Super Expressu, które przecież są takimi samymi brukowcami. Na czołówce SE jest kilka reklam podczas gdy na Bildzie nie ma żadnej.
Wniosek? Na zachodzie po prostu nie ma potrzeby instalować blokerów reklam. U nas jest to pierwszą rzeczą, jaką robi się po konfigurowaniu komputera, czy to własnego czy to dla znajomych lub rodziny.
Na koniec wróciłem do blokerów: uBlocka oraz AdMunchera tak, aby uciec od tej agresywnej polityki, która się w naszym pięknym kraju rozpanoszyła.

A tutaj porównanie kilku stron:
https://www.docdroid.net/mL9rSde/1.pdf.html

#reklamy #adblock #ublock #admuncher #oswiadczenie #porownanie #ciekawostki
korthaz - Nie wytrzymałem
Chciałem być uczciwy wobec twórców treści (tych małych i t...

źródło: comment_GH8r321wYJIQsOgbvcl6Qy2e6bwsqLxx.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz