Wpis z mikrobloga

@koorekk: skylake only (6700k) ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli już koniecznie musisz wybrać z tych CPU to bierz 4790k bo ten drugi został stworzony do mini komputerków (chyba ze właśnie taki jest w zamyśle)
@ptasiek2: Jestem ograniczony socketem 1150 (szkoda mi #!$%@?ć moje kochane gaming 7 od gigabyte..) i7 5775c to też ta przystawka. Spojrzałem na kilka testów i prezentuje stosunkowo niską, ale jednak przewagą nad 4790k.
@koorekk: niestety 5775C jest zbyt mało popularne aby można było jasno powiedzieć do ilu go wykręcisz, a przy 4,6-4,7 na 4790k vs 4,1-4,2 na 5775C, różnica w testach będzie minimalna.
@ptasiek2: broadwell 5775c stworzony do minikomputerkow? Skad taki pomysl? Nie widzialem zadnego. To nastepca 4790k i bezposredni poprzednik 6700k. Malo popularna generacja ale nie ma nic wspolnego z mikrokomputerami
@ptasiek2: Uzasadnij, bo na razie nic nie wnosisz do dyskusji poza "prywatną opinia"
@dob3k: Zauważyłem po prostu, że moja MoBo wspiera 5generację z socketem 1150 stąd pytanie. W pełni rozumiem, że skok wydajności będzie znikomy między broadwell i devils, stówka różnicy między tymi i7 niekoniecznie warta wydania. Jednak jeśli 5gen będzie nieco chłodniejszy i będzie się kręcił jak i7 4790k to mogę dopłacić. Nawet jeśli będzie to tylko "testowe przeżycie"
@koorekk: mam i5 5675c 3.1 podkrecony obecnie na 4.1 bez problemu. Temperatury niskie ale pozniejsze podkrecanie to juz sztuka dla sztuki bo coraz mniej zyskujesz mocy a coraz mniejsza stabilnosc. Ogolnie haswelle lepiej sie kreca a przyrost mocy z generacji na generacje miedzy nimi jest znikomy. Ja przesiadalem sie z 4460 i mialem wybor za ta sama cene 4670k lub 5675c i wybralem tego drugiego. Z jednej strony fajnie bo lekka
@dob3k: No to mam taki sam wybór, bo obecnie siedzę na 4460 ;) 1150 brałem z myślą o późniejszym upgrade, no ale niestety.. nie pykło - zabrakło funduszu i czasu na upgrade. W ten sposób przezimowałem na tej płycie, która jest mega i 4460 jakiś czas. Chciałem ominąć sprawę zmiany płyty głównej, bo jestem typem człowieka, który ulepsza do możliwego max, a zmienia tylko jeśli się psuje. Poza tym teraz za
@koorekk: wiem ze troche jest zmieniania dokladnie ten sam problem mam. Cpu, ram i mobo. Najlepiej popchnac calosc komus a samemu zaczac na nowo na nowym sockecie ale pytanie czy chce Ci sie z tym dzyndzolić. A za rogiem juz kaby lake jest.
Ja osobiscie jeszcze troche posiedzę na 1150 bo nie oplaca mi sie teraz nowych czesci za bezcen sprzedawac a pozniej przejde na 2011-3