Wpis z mikrobloga

Cześć, ostatnio kolega zaprosił mnie na spotkanie z jakąś tam ciekawą osobistością, zaprosił mnie w dość dziwny sposób, z frazami "czy mogę na Ciebie liczyć" i niestety nie myliłem się, okazało się, że jest to spotkanie z kimś z MLM, ale mi osobiście wygląda to na jakąś sektę. Czy ktoś z was słyszał o czymś takim jak Green Ways? Sam pakiet startowy to około 700zł, a miesięcznie trzeba wydawać 360zł za jakąś trawę jęczmienną i jakąś drugą roślinkę, co ma nam oczywiście dać zdrowie i jedzenie?? Dodatkowo są tam zawarte jakieś spotkania specjalne, dzielenie się swoimi przeżyciami i to wszystko zabrzmiało mi typowo sekciarsko. Niby Green Ways ma jakieś długoletnią tradycję, a sam pomysł zrodził się w Czechach.
To co mnie głównie interesuje, czy ktoś się orientuje, czy jest to sekta, bo w sumie kolega jest całkiem w porządku, a szkoda by mi było, gdyby miał jakoś źle w tym skończyć. Zawsze mogę powiedzieć jego bliskim, żeby się tym zainteresowali.

#mlm #polska #czechy #pracbaza taguje tak, żeby możliwie dużo ludzi się o tym dowiedziało, bo podejrzewam, że nie jest to jakoś specjalnie rozpropagowana akcja.
  • 6
  • Odpowiedz
@Kreation:
Gdyby to była jedynie sekta to pół biedy. Jest jeszcze gorzej niż przypuszczasz.
Każdy MLM to - na pierwszym miejscu - oszustwo finansowe zwane: piramidą finansową:

1. Piramida w czystej postaci sprowadza się do struktury, w której zysk danej osoby zależy od wpłat osób znajdujących się niżej w tej strukturze. Działalność piramidy polega zatem na obiecywaniu zysków uczestnikom, przede wszystkim za zwerbowanie do udziału w tej strukturze nowych osób.

2.
renalum - @Kreation: 
Gdyby to była jedynie sekta to pół biedy. Jest jeszcze gorzej ...

źródło: comment_MWHWi53wKgxb5iyTaezYgrEIUywULWEL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz