Wpis z mikrobloga

Zepsułem prolog w Total War: Rome 2 EE :(

Na początku miałem stoczyć bitwę. Ok, wszystko poszło gładko. Potem miałem zwerbować armię i oswobodzić miasto. Tu też poszło dobrze. Następnie sprawy się nieco ... skomplikowały.

Nakazano mi, bym obniżył podatki, bo niezadowolenie. Obniżyłem i nic to nie dało. Kazano mi zwerbować szpiega, ale oni są drodzy i to olałem, coś chyba nie gra z tym samouczkiem. W końcu miałem odbić miasto na południu dzięki flocie. Ok, popłynąłem na południe. W międzyczasie Samnici mi odebrali ledwo co podbite miasto. WTF?! Wróciłem i odbiłem. Dalej to już komedia. Ciągle atakowali mnie buntownicy. Jak ich pokonać i co chodzi nie miałem pojęcia. W końcu pokonałem siły Samnitów, olałem buntowników i przystąpiłem do oblężenia ostatniego miasta. W końcu zmuszono mnie do stoczenia samodzielnie tej bitwy, która miała być szturmem na miasto. Nie była ( ͡° ͜ʖ ͡°) Walczyłem sobie na jakimś pustkowiu i kazano mi szturmować mury i używać machin oblężniczych, lol. Koniec końców wygrałem tę mini kampanię.

Wnioski:
1. wygrałem tylko dzięki wcześniejszej wiedzy wyniesionej z gry w poprzednie odsłony,
2. oprócz pary rzeczu nie dowiedziałem się niczego nowego, w tym:
2.1 nie wiem, o co chodzi z niezadowoleniem,
2.2. nie wiem, o co chodzi z tymi statystykami przy awansach postaci,
2.3 nie mam pojęcia jak teraz się rozwija miasto i o co konkretnie chodzi z miastami i prowincjami,
2.4 nie wiem, o co chodzi z kulturą,
3. animacji przy automatycznym rozstrzyganiu bitew nie da się chyba pominąć, co mnie irytowało.

Beznadziejny tutorial.

#totalwar #rome2 #strategie #gry #grypc
  • 3
@Lisaros: jak masz duże niezadowolenie to bunt. Tylko teraz niezadowolenie jest na całe dzielnice a nie na poszczególne miasta. Wyższe statystyki odblokowują specjalne umiejętności na polu bitwy. Kultura wpływa na niezadowolenie, podbijasz ją budynkami kulturowymi.