Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie jak wycenić projekt stworzenia aplikacji w c#.Mam zrobić firmie parę widoków i w przyszłości może będę u nich pracował. Trochę to po znajomości ta praca ale muszę wycenić siebie najpierw zdalnie. myślę że jak im powiem za dużo kasy za jeden projekt to ich odstraszę. Najpierw parę projektów zdalnie a potem ewentualnie praca.

Aplikacja ma mieć 7 widoków + komunikacja z serwerem i przetwarzanie danych - proste sprawy.

mam 1 rok doświadczenia w programowaniu i projekt myślę zrobić w 3 tygodnie.

Nie wiem czy powiedzieć lepiej ile kasy za godzine ? czy powiedziec lepiej za cały projekt ile kasy a bede robił tyle ile trzeba??? Na co patrzeć przy wycenie ?

#programowanie #naukaprogramowania #informatyka
  • 21
mam 1 rok doświadczenia w programowaniu i projekt myślę zrobić w 3 tygodnie.


@vitaliRing: Jeśli przed rozpoczęciem wyceniasz, że zrobisz w 3 tygodnie to firmie lepiej powiedz, że zrobisz w 2 miesiące jeśli masz taką możliwość. Trzy tygodnie to wydaje mi się, bardzo mało na cokolwiek, aczkolwiek ja nie mam nawet roku doświadczenia w programowaniu (zawodowym).
@vitaliRing: słuchaj sie ludzi na wykopie to na pewno dostaniesz tą pracę ;P jak masz rok doświadczenia to na 100% nie potrafisz kompletnie oszacować potrzebnego czasu tj. zdaje Ci sie ze potrafisz. IMO 20-30zl/h na rękę przy programowaniu juniora to standard. Mniej to troszkę sie nie szanujesz. Zaproponuj 200zl/dzien i przybliżona ilośc dni (np 15) z możliwością korekty na + i -
@vitaliRing: @krupek jako jedyny rozsądnie ci mówi, 20zł na godzinę to typowa juniorska stawka, 30zł to już dobra juniorska stawka, powiedz do tego, że koło miesiąca ci zejdzie, żeby mieć trochę bufora na nieprzewidziane okoliczności.

Jeżeli podasz godzinną stawkę to może się okazać, że będą od ciebie wymagali dokładnej godzinnej rozpiski, czasem nawet potwierdzonej jakimś programem do monitorowania pracy (dosyć rzadko się takie rzeczy zdarzają, ale jednak).

Podsumowując, stawka proponowana przez
3 tygodnie bo mają mi podsyłać uwagi na bierząco. Wiadomo w tydzień bym się wyrobił. ale potem tydzien poprawiania itp


@vitaliRing: nie pchaj się w poprawki na bieżąco, jasno ustal jakiego typu poprawki ogarniesz w ramach umowy(błędy i niedociągnięcia) a jakie wymagają aneksu do umowy i dodatkowej kasy(redesign, zmiany logiki biznesowej, nowy prosty ficzer).

Jeśli chodzi o szacowanie czasu pracy to uczono mnie(co też wiem z doświadczenia), że czas pracy lepiej
@vitaliRing: z rocznym doświadczeniem to może faktycznie lepiej 70 powiedzieć. 90 to jest taka średnia stawka, bywa więcej. Innym faktem jest czy to dobrze jest wycenione. Kolejna sprawa to jak teraz powiesz 70 to potem też dostaniesz nie więcej. Trudno Ci będzie wyrwać 20 na godzinę więcej.
@M4ks: A co ma doświadczenie do wyceny. On zrobi gotowy produkt i jego wycenia a nie swoje umiejętności. Równie dobrze może znać się tylko na gotowaniu a zrobienie projektu powierzyć osobie trzeciej do wykonania.

w przyszłości może będę u nich pracował.


@vitaliRing: Nie bierz tego pod uwagę przy wycenie, to stara śpiewka o tym co MOŻE będzie w przyszłości. Wyceń normalnie i tyle.
Ogólnie uważam że za projekt tego typu
A co ma doświadczenie do wyceny.


@ngage2015: wszystko? Dlaczego niby ludzie zarabiaja wiecej w zaleznosci od stazu? Dlaczego np. w przypadkach przetargow staz i doswiadczenie firmy jest istotnym czynnikiem?

On zrobi gotowy produkt i jego wycenia a nie swoje umiejętnośc


@ngage2015: dlatego maja mu dawac info na biezaco? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A nie, przeciez ma firme i realizuje projekty, zapomnialem...