Wpis z mikrobloga

Kolejny #rakcontent w wykonaniu Świadków Jehowy - zapraszam do obejrzenia. Tym razem filmik pokazujący co się dzieje z Twoim życiem, jeśli jako młoda dziewczyna znajdujesz sobie chłopaka i (o zgrozo) dochodzi do seksów. Dla niezorientowanych: Świadkowie Jehowy mają całkowity zakaz kontaktowania się z ludźmi (nawet ze swoimi krewnymi) jeśli opuszczą ich wiarę lub zostaną z niej wyrzuceni.

Filmik ocieka manipulacją i naginaniem faktów. Pokazuje, że to owa dziewczyna opuszcza rodzinę, wychodzi trzaskając drzwiami. W praktyce niemal zawsze wygląda to odwrotnie - to rodzina wypiera się "grzesznika", a nie na odwrót.

Powyższe nagranie to tylko jeden z kilkudziesięciu rakotwórczych filmików, jakie będą puszczane w całej Polsce podczas kongresów Świadków Jehowy tego lata. Obserwujcie tag jeśli chcecie czytać więcej tego typu rzeczy.

#archiwumswiadkajehowy #swiadkowiejehowy #religia
  • 11
@Krzemien: Z jednej strony jestem podobnego zdania, ale z drugiej wiem, że nie ma co się łudzić - polityka tolerancji w Europie sprawia, że od razu podniósłby się lament, że to prześladowanie religii i niezgodne z prawami człowieka (ich kierownictwo uwielbia zgłaszać takie sprawy do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka), że oni przecież nic złego nie robią tylko starają się żyć według nakazów biblijnych. A sami Świadkowie Jehowy jeszcze pewnie by się
@ohmyjw: Szczerze mówiąc wydaje się to bardzo zmanipulowane albo filmik, albo tłumaczenie. Czy to oryginalne video, faktycznie z organizacji? Bo link prowadzi do forum głównie byłych SJ.
@iEarth: Tak, to oryginalne wideo (choć tłumaczenie na polski jest moje, bo nie udało nam się dostać oryginalnych materiałów po polsku, te będą dostępne za jakieś 1,5 miesiąca i wtedy każdy będzie mógł zweryfikować czy nic nie zmanipulowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Organizacja nie wypuszcza tych materiałów z wyprzedzeniem, ale ludzie którzy mają do nich dostęp będąc nadal wewnątrz ale widząc tę całą obłudę publikują je w
@ohmyjw: Rozumiem. Cóż, nieco się przyglądałam organizacji swojego czasu i mam zarówno dobre jak i złe wspomnienia. Faktycznie sporo absurdów i niezrozumiałych dla mnie rzeczy ale dotyczy to każdej religii. Ciekawa jestem jaki będzie przekaz tego video w polskiej wersji, bo aktualnie wydaje mi się to przesadzone. Nie miałam okazji obserwować takiego ostracyzmu osób wykluczonych ze zboru. Sama też mam dalszą rodzinę w SJ i normalne mamy relacje.
@iEarth: Kiedy zostałaś wykluczona lub odłączyłaś się? W ostatnich latach organizacja bardzo się zmieniła, na gorsze. Jest teraz dużo bardziej fanatyczna i wymagająca bezwzględnego posłuszeństwa, karająca wszelkie przejawy nielojalności wobec niej. Zresztą, już samo hasło tegorocznych kongresów - "Lojalnie trwajmy przy Jehowie" - mówi samo za siebie.
@iEarth: A to rozmawiamy o zupełnie dwóch różnych sprawach :). ŚJ nie mają zakazu kontaktu z członkami rodziny którzy nigdy nie dołączyli do ich wyznania. Zupełnie inaczej wygląda natomiast gdy ktoś się ochrzcił, a następnie odszedł lub został wyrzucony. Dlatego też osobiście nie odczułaś w bolesny sposób tego, co pokazuje ten filmik. Gdybyś jednak zdążyła się ochrzcić, a potem odeszła to najprawdopodobniej Twoje relacje z rodziną wyglądałyby zupełnie inaczej (czytaj: wcale