Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pierwszy raz w życiu nerdowskie hobby pomogło mi w nawiązywaniu znajomości - podwiózł mnie znajomy z pracy swoją nową Teslą i gadaliśmy całą drogę o akumulatorach litowo-jonowych, okazało się, że ma podobnego hopla na punkcie ogniw jak ja.

Wrażenia z jazdy trochę creepy, szczególnie jazda bez trzymanki na autostradzie, gdy Tesla robi miejsce dla wpychających się samochodów i przyspiesza gdy tylko zwalnia się miejsce. Można wyczuć nawet jak samochód przed tobą zmienia bieg. Trochę twarde zawieszenie, ale po autostradzie sunie aż miło.

#motoryzacja #tesla #akumulator #baterie #pracbaza #elektronika
  • 8
@Recydywa: Przyspieszenie mocne :). Filmiki w necie dobrze pokazują. Najbardziej czuć przy niskich prędkościach, ale na autostradzie też potrafi ładnie skoczyć z 70 do 150 np. Kierowca to gość dobrze po 50' więc jakoś specjalnie nie szalał.

Co do innych bajerów to fajne są statystyki użycia energii i możliwość instalowania aplikacji. Gość jest programistą więc pokazywał mi przez całą drogę różne bajery w oprogramowaniu (np. dystans do samochodu przed tobą), co