Wpis z mikrobloga

Kto oglądał pierwszy odcinek #preacher? Nie znam oryginału, ale serial zapowiada się świetnie! Lubię takie połączenia absurdalnego humoru, przemocy, dziwnych gadek i gore. A kto jeszcze nie oglądał, smacznego życzę. :))) #seriale
  • 19
@komitet_figli: No ja właśnie nie znam oryginału, więc nie mam konkretnych oczekiwań i wyobrażeń. Dla mnie to też takie 7-8, obiecujące, zwłaszcza że ostatnio serio brakuje dobrych nowości.
@CiociaKlocia: W życiu nie czytałam żadnego komiksu i nie zamierzam, nie moja bajka, domyślam się, że był bardzo smaczny, ale serio, nie wydaje mi się, by jego znajomość była potrzebna do tego, bym sobie mogła ocenić, że coś sie dobrze ogląda i czy jest dobre, czy nie. Znasz jakąś naprawdę dobrą filmową albo serialową adaptację komiksu, która czegoś nie spłaszcza i oddaje cały klimat i wszystko jest jak trzeba?
@CiociaKlocia: @Kamienie: Nie jest niezbędna, bo te światy nie są tym samym. Serialowi bohaterowie mogą nazywać się tak samo jak komiksowi, ale nie są tymi samymi ludźmi. Serialowe wydarzenia, choć mogą być takie same jak w komiksie, nie są tymi samymi wydarzeniami, oczywiście mogą również skrajnie się od siebie różnić, ale wynika to z odrębności tych światów.

Zrozumienie tej zasady jest kluczem w rozumieniu świata filmu i filmowego języka. Szczególnie