Wpis z mikrobloga

#frontend #informatyka #webdev

Sluchajcie mam pytanie do frontendowcow szczegolnie,a mianowicie jak to mozliwe ze zarabiacie po 3-10k netto jak pelno jest stronek w ktorych tworzy sie strony,pelno narzedzi do tworzenia przyciskow roznorakich rodzajow,rozne CMS'y jak wordpress gdzie na yt sa poradniki po 3h jak wszystko zrobic,lacznie strony od postaw po 5h.

Na czym wy zarabiacie? Albo co robicie ze mimo to nadal macie prace jak z tego co widac to front-end powoli pada na pysk?
  • 36
@sebo-sebicki a jak spersonalizowac gotowy szablon? jak poprawić stronę pod względem seo/sem? co zrobić jak coś nie działa a Google nie pomaga? kwoty wejściowe są odpowiednie dla frontend owców, bo jest łatwy, ale jednak trzeba mieć to coś by umieć.
@sebo-sebicki: pewnie ze da sie wyklikac strony i studencik zrobi za 50 zł super piękną strone z szablonu nie podmnieniając obrazków nawet. A teraz chcemy żeby strona wczytywała się szybciej niż 7 sekund, albo żeby była responsywna. No i człowiek budzi się z palcem w dupie.
z tego co widac to front-end powoli pada na pys


@sebo-sebicki: co to za bzdura? ;) chyba w złym, kierunku patrzysz ;)
na frontendowców jest aktualnie chyba nawet większe parcie niż na backendowców ;)

pelno jest stronek w ktorych tworzy sie strony,pelno narzedzi do tworzenia przyciskow roznorakich rodzajow,rozne CMS'y jak wordpress


@sebo-sebicki: to wszystko to są pierdoły, które potrafi zrobic każdy, pociąć coś do html, postawić stronkę na wordpressie itp
@sebo-sebicki: jak 10 lat temu odkryłem CMS PHP-Fusion to też myślałem po co się uczyć robić strony skoro już jest wszystko gotowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jakoś nic się nie zmieniło od tamtej pory.
Ktoś chce sobie postawić bloga to weźmie Wordpressa, ktoś potrzebuje strony dla firmy to nigdy nie skorzysta z gotowca
Ale wiesz że przycinanie PSD do html to teraz tylko ułamek czego oczekuje się od frontendowca? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tworzyć w wordpressie czy innym gównie, to można po godzinach dla znajomego za czteropaka
ktoś potrzebuje strony dla firmy to nigdy nie skorzysta z gotowca


@Harry19911: nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz ;)
jest mnóstwo firmowych stron na wordpressie