Wpis z mikrobloga

Mirki
Od dłuższego czasu śledzę memy i myślę, że Dat Boi który de facto - nie oznacza niczego, jest paradoksalny i bezsensowny - jest oznaką/objawem kryzysu semantycznego czy też symbolicznego w cywilizacji twórców tj. Dat Boi jest objawem barokizacji (od nieokreślonego i nieinterpretowalnego baroku) języka internetowego.
Nie do końca wiem czy to nowy etap w historii internetu czy jakiś objaw historyczny cywilizacji internetowej (tj. zachodniej bo jakiej?) która szuka nowych środków przekazu, ale nie potrafi ich znaleźć tak samo jak np. na początku baroku.

Albo po prostu za dużo czytam i już mam skrzywienie zawodowe od tej semantyki

#przemyslenia #datboi #semiotyka #filozofia #tagujetogowno
  • 19
@TotalDisaster: Jako filozof nie uznaję postmodernizmu, nie ma czegoś takiego. Po prostu chcemy być zbyt szybcy i zapomnieliśmy, że epoki dzieją się trochę dłużej. Chcieliśmy nazwać naszą epokę jako zasób danych z epok wcześniejszych - to naturalne, ale dla świata realnego - zbyt szybkie
Postmodernizm więc jest nazwą nie tylko przejściową jak Sturm und Drang, ale także wywodzącą się np. w oświeceniu była literatura sentymentalna - zapowiedź romantyzmu - i według
@Brzytwa_Ockhama: Ale może jednak epoki zaczynają być nieco krótsze? W końcu (mówiąc bardzo ogólnie) od nauki obróbki żelaza do rewolucji przemysłowej minęło szmat czasu a np. jeśli chodzi o komputery to na polibudzie mówili, pół żartem pół serio, że lata '80. to już prehistoria. Być może bardzo znaczące zmiany zdarzają się częściej? W przypadku memów epoki mogą być krótsze i mieć mniejsze znaczenie, przecież mało kto pamięta memy sprzed roku-dwóch-trzech. Oczywiście
@Anekito: No, można tak powiedzieć, ale warto pamiętać, że to nie jest raczej rzeka a prosta linia (mam na myśli intertekstualność) zaś twórca tworząc mema tworzy prostopadłą linię do tej ciągłej tj. tworzy coś nowego wywodzącego się z tej "ciągłości"