Wpis z mikrobloga

ktos sie orientuje czy biale fotoradary na ulicy dabrowskiego (na wysokosci tatrzanskiej) sa czynne? kiedys byly, zolte i pamietam, ze pstrykaly od czasu do czasu, a teraz jak sa biale to nie widizalem, zeby keidykolwiek walily fotke ;D

#poznan #fotoradary
  • 18
  • Odpowiedz
@soSNax: te fotoradary są chyba żółte (przynajmniej w kierunku miasta), jest też oznaczenie, więc nie ryzykowałbym, zwłaszcza że na tych koleinach i dziurach to i 70 strach jechać
  • Odpowiedz
@MaciejPN: zolte byly pol roku temu - teraz sa biale, dlatego tez sie pytam, bo jakis czas temu weszlo rozporzadzenie, ze fotoradar staly musi byc oznakowany kolorem zoltym. nie wiem czy cos sie zmienilo od tego czasu w przpisach :/
  • Odpowiedz
@moler: @soSNax: a może właśnie należy spytać @Yanosikpl ? Ja też zawsze zwalniam pomimo tego, że od jakiegoś czasu jasno się mówi, że wszystkie fotoradary powinny być żółte... mimo wszystko nie mam zaufania do tego sprzętu...
  • Odpowiedz
@daro2822: @soSNax: @1mnew: @Akuku69: @kuraku: @MaciejPN: @moler: Fotoradar przy Tatrzańskiej w Poznaniu nie rejestruje wykroczeń - nie jest oznaczony na żółto i nie ma odpowiednich znaków drogowych informujących o pomiarze prędkości. Yanosik nie ma go w bazie fotoradarów. Jeśli aplikacja informuje o nim, to tylko w przypadku, jeśli chwilę wcześniej zgłosił go jakiś użytkownik.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@integra3d ale przecież a) nie ma znaku o kontroli prędkości b) nie są żółte, tylko białe c) jeden nawet ktoś przedstawił i celuje niewiadomo w co :f
  • Odpowiedz
@soSNax: w co celuje przestawiony do pokazuje powyżej przedstawiony obrazek, czyli wiadomo - tylna tablica rejestracyjna co jest szczególnie interesujące w przypadku motocyklistów.
  • Odpowiedz
@soSNax: Działają. Niczemu nie służą. Przynajmniej do tej pory. Jednak nigdy nic nie wiadomo. Okres od ujawnienia wykroczenia do nałożenia mandatu jest dosyć długi. Z tym że ujawnienie, to nie moment popełnienia wykroczenia... Oznacza to, że organ procesowy ma 30 dni na wymierzenia kary w drodze mandatu karnego. Termin ten liczy się od momentu, gdy wykroczenie to zostało ujawnione (organ procesowy powziął informację o popełnieniu wykroczenia).

Ponadto kolor poniekąd zależy
  • Odpowiedz