Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #prawo i #motoryzacja proszę o pomoc.

Brat sprzedawał stare auto.
Grat, śmiertelna pułapka.
Nie ma przeglądu (nie przejdzie) nie ma ubezpieczenia.
Ponad 350 000km na liczniku.

Opis na gratce:"Auto opala, jeździ" i finito.

Brak wrzucił dziś rano ogłoszenie, a przed chwilą było 2 gości po to auto. Parę stówek dali i pojechali.
Ja dopytywałem się czy może nie chcą się przejechać. Zajrzeć pod maskę czy pod podwozie. Ale oni :"NIE".

Na odchodne jak odjeżdżali pytałem się, że jestem pod wrażeniem jak bardzo szybko kupili to auto. Oni mi odpowiedzieli:
" Nie ma co się stresować, jak będą wady ukryte to przecież możemy zwrócić".

No i teraz ja się zacząłem stresować.

Mogą od tak zwrócić jak są wady? Ten pojazd to jedna wielka wada.

#auto #samochody #sprzedamopla #sprzedamauto
  • 16
@Turysta10: Jakie wady ukryte? Jeżeli nawet o nic nie pytali, nic nigdzie nie było niezgodne ze stanem faktycznym to mogą się cmoknąć w pompkę.
Po drugie chyba sprzedałeś jako osoba prywatna? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Golomp: @cookiemonster26: ech dzieciaczki nauczcie się że rękojmia obowiązuje nie tylko w stosunkach konsument - przedsiębiorca

Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę
Jakie wady ukryte? Jeżeli nawet o nic nie pytali,


@Golomp: No wiem, ale ani ja, ani brat nie jesteśmy ekspertami od mechaniki samochodowej. Ani od rdzy (dziury w podłodze, że można rękę włożyć).

Przez to, że nie wiemy jak to sprzedać na złomie czy na części sprzedaliśmy jako auto. I teraz się stresujemy.
@Turysta10: Nie sraj po gaciach, tylko weź się za czytanie.
http://maszprawo.org.pl/2013/06/samochod-z-wadami-kiedy-nieuczciwy-sprzedawca-odpowie/

Będziemy mogli więc skorzystać z rękojmi jeśli zostaną spełnione łącznie trzy przesłanki: 1) samochód nie jest taki jak nam go zaprezentowano, 2) wady, które wykryliśmy zmniejszają wartość pojazdu lub zmniejszają jego użyteczność, 3) nie wiedzieliśmy o wadach w momencie dokonywania zakupu pojazdu.


Natomiast w przypadku rzeczy używanych konieczne jest udowodnienie przez nas jeszcze jednej przesłanki. Mianowicie należy udowodnić, że wady
@Golomp:

Nie sraj po gaciach,


Masz rację :-D

Natomiast w przypadku rzeczy używanych konieczne jest udowodnienie przez nas jeszcze jednej przesłanki. Mianowicie należy udowodnić, że wady samochodu nie są charakterystyczne dla pojazdu w tym wieku i o tym stopniu eksploatacji.


350 000 czyli trup :-)

Mogę iść spokojnie spać!

Dzięki ziomuś!!!