Wpis z mikrobloga

#diesel #turbo #motoryzacja #samochody #problem
Dzisiaj jechałem dość szybko. Po zatrzymaniu nagle silnik sam zaczął się kręcić do wysokich obrotów i kopcić jakby spalał dużo oleju. Zdusiłem go na dwójce. Po chwili odpaliłem, wkręcił się wysoko, ale nie aż tak jak wcześniej i z rury wydechowej poleciało bardzo dużo dymu. Pochodził tak kilka sekund i wszystko wróciło do normy. Czy to możliwe, że turbo zassało olej?
  • 15
@ziemniag: miałem identyczny przypadek w nirśmiertelnym 1.9tdi 110km, wiedzialem że turbo bierze trochę oleju ale nie jakieś ogromne ilości więc jeździłem rozsądnie, pilniwałem stanu i chciałem się tak jeszcze kilka miesięcy przekulać aż pewnego dnia była szybka redukcja z 4 na 3 pedał w podłogę i w chwili wrzucania 4 obrotyb silnika wzrosly maksymalnie z tyłu biały dym, silnik udało się zdusić. Po wyjęciu turbo sprawa była oczywista, luz na wirniku.
@Mr_Kidada: Rozbieganie silnika jest spowodowane tym, że dostaje on olej z IC ale nie olej napędowy a olej ten który smaruje silnik i osprzęt, w IC nie ma jak się pojawić olej nepędowy.

Jeżeli nie pomaga wyłączenie silnika z kluczyka to powinniśmy się ratować zduszeniem na biegu i modlitwą o to, żeby sprzęgło wytrzymało.