Wpis z mikrobloga

@ZmutowanaFrytkownica: Nie jest kiepsko zoptymalizowana tylko wyglada bardzo dobrze nawet na LOW.

Spodziewalem sie tego, ze bedzie chodzic i wygladac choc troche jak na PS4... niestety nawet na LOW nie dobijam do 60 klatek o stabilnosci nie ma mowy bo dropy sa do nawet 25.
@TypowyNerd: Kupiłem równo 4 lata temu radeona 7950, który był wtedy mniej wydajny od gtx 680. Doom śmiga mi w 60-100 fps na high w fullHD. Podziękuj nvidii i ich postarzaniu sprzętu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BrainPhucker: To są testy na ultra, jest spora różnica wydajności między ultra, a high. Cienie na ultra potrafią spowodować 50% spadek na radeonach, a różnica wizualna jest żadna. Poza tym gram na wykręconym do 1100 Mhz radeonie zamiast standardowych 800 mhz. Do tego wymusiłem w sterownikach wyłączenie teselacji i wszystko śmiga tak jak napisałem wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@ptasigryp: Na drugim screenie są testy na high i wówczas R9 390 osiąga 66 fps ze spadkami do 62 fps po hotfixie, który objął TYLKO karty R9 390. Bez hotfixa, którego teraz wypuściło AMD radeony dawały dupy jeszcze bardziej.

Taki R9 380 osiągał i dalej osiąga niecałe 30 fps:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_doom_pc_wymagania_sprzetowe_iscie_piekielne?page=0,6

Sam mam R9 390x, dodatkowo po OC i nigdy nie uwierzę, że 7950 dobija do 100 fps na high nawet po
@BrainPhucker: No to sobie nie wierz, wykop serious bussines. Twoje gadanie nie zmieni tego, że mam stabilne 60fps, z czasami spadkami do 50fps przy ostrym #!$%@?, a czasem są skoki do 100fps. GTX 1080 na pokazach vulkan miał przedział 60-200fps, takie jest rozrzut w doomie.

Poza tym, w linku którym dałeś 280X wyciąga średnie 45.6fps, a radeon 7950 po podkręceniu ma wydajność właśnie 280X (to ten sam rdzeń po lekkim obcięciu
Poza tym odchodzisz od tematu, autor pisał o braku grywalności na ustawieniach LOW, kiedy ja mogę spokojnie pograć na ładnej grafice i nie martwić się o płynność. Wiadomo, że nie jest to 4k wodotryski i 144fps, ale jednak wydajność i grafika lepsza niż na konsolach i u autora postu. Jak na 4 letnią kartę i 8 letni CPU (i7 920) to chyba nie tak źle?
@ptasigryp: Gdzie napisałem, że jak karta ma spadki do 59 fps to jest do wyrzucenia? Poproszę o cytat. Po prostu nie wierzę, że leciwy już 7950 ma takie osiągi podczas gdy radeony wypadają w DOOM bardzo słabo i dopiero hotfix naprawił po części tylko (podkreślam jeszcze raz) serię R9 390. W dniu premiery takie karty jak 390 osiągały średnie 62,2 fps, 280x 45,6 fps, a 380 niecałe 30 fps na high
@Jurigag: To co podales w linku to sa bzdury. Dropy najwieksze mialem na starcie drugiej lokacji.

BTW. Nie moglem kupic odpowiednika AMD bo nie mial natywnego wsparcia OS X.

@ptasigryp: Biegasz patrzac w ziemie?

BTW. Dzis w pracy znalazlem zakurzona GTX960. Wepne i zobacze ile ta karta wyciagnie.
@BrainPhucker: Denerwują mnie ludzie tacy jak ty, bo opierasz się czysto na jakiś benchmark, nie pojmując tego, że różnice FPS potrafią różnić się zależnie od samych stron WWW o 20%, ze względu na metodologie i inne czynniki. Mi doom w momencie premiery działał w około 40fps czy to na low, czy na high. Po hotfixie i wyłączeniu teselacji w sterownikach (nie wiem czy hotfix coś dał bo zrobiłem obie rzeczy naraz)
@ptasigryp: Byly ale ten Radeon jest slabszy od GTX680 + nie ma wsparcia przez pakiet Adobe/CUDA.

To co widac na screenach to kilka obiektow i sciana. Nie dziwie sie, ze masz 70 klatek. W takich miejscach tez mam 60 przy locku (vsync) w ruchu niestety gdy biegam, skacze, eksploduja beczki, a potwory rzucaja ognistymi kulami juz jest slabo.

Dodatkowo nie wylaczam, zadnych teslacji itp. Po prostu ustawienia High w menu gry.
@ptasigryp:

1) Nie opieram się na benchmarku tylko żywym teście gdzie mamy podaną platformę testową i lokalizację.
2) Hotfix nic Ci nie dał, bo obejmował tylko serię R9 390 "Performance increase by up to 35% on AMD Radeon R9 390 series products in Doom™ versus Radeon Software Crimson Edition 16.5.2(1)"
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/pages/amd-radeon-software-crimson-edition-16.5.2.1-release-notes.aspx
3) Screeny screenami tyle, że ja Twoich rzeczywistych ustawień i tego jak gra chodzi również w obciążających lokacjach i tak
@BrainPhucker: Oczywiście specjalnie spiskuje i wrzucam zmanipulowane screeny żeby coś udowodnić jednemu wykopkowi xD. Wykop serious bussines widze dalej wre. Wczytałem najnowszego save'a jakiego miałem, akurat zatrzymałem się w tym miejscu 2 dni temu. Zrobiłem parę screenów, ale to oczywiście nie jest wystarczająco xD. Nie mam zamiaru specjalnie szukać save'ów od kogoś, albo dawać new game bo wykopek niedowiarek nie może uwierzyć w 10 screenów które dałem. Myślisz, że mi urośnie
@ptasigryp: Wylaczasz teslacje, rzecz ktora jest bardzo obciazajaca zatem nie ma co nawet dyskutowac bo to tak jakby rozmawiac o tym ze przy 800x600 masz wiecej klatek niz kolega grajacy na 1920x1080.

Zwyczajnie obciales grafike by miec wiecej klatek.

Ja w ustawienia sterownika nie ingerowalem, jedynie korzystalem z ustawien wbudowanych w gre i jestem nieco zawiedziony wydajnoscia swojej karty.

Dla SP uzyje GTX960 pozyczonego z pracy a jak przejde kampanie to
@TypowyNerd: Tylko ta zmniejszona teselacja w ogóle nie wpływa na wygląd gry. Coś podobnego było w crysis 3, gdzie płaskie ściany i niewidoczna woda miały 64x teselacje, która zarzynała tylko AMDki.