Wpis z mikrobloga

Na głównej może wylądować przedruk z rosyjskiej polskojęzycznej strony propagandowej, dziennik-polityczny.com, która w skrócie:
- jest aktywna od lutego 2014 r.
- powiela prorosyjskie, antyzachodnie i antyukrańskie treści
- na co dzień żywcem przekleja artykuły z różnych stron
- autorska zawartość jest pisana przez dziwne osoby - autorem artykułu o banderowcach (a jakże) jest JAN RADŽIŪNAS. Po wpisaniu w Google pierwszym wynikiem jest inna rosyjska propagandówka, wiernipolsce1.wordpress.com, o którym pisałem tutaj
- jest na zagranicznej domenie, jak inne tego typu serwisy, np. ruch-obywatelski.com, strona, która podobnie jak dziennik-polityczny swoją aktywność wzmożyła w lutym 2014 r.

Link do znaleziska:
http://www.wykop.pl/link/3175493/banderowska-bezczelnosc-lider-oun-domaga-sie-przeprosin-od-msz-polski/

--------

Ciekawym portalem jest mpolska24.pl, który udostępnia swoją blogosferę m.in. takim tworom jak dziennik-polityczny.com Najpopularniejszym autorskim artykułem mpolska24.pl jest "Holocaust chrześcijan". Po wpisaniu "Holocaust chrześcijan" w Google najpopularniejsze wyniki to wolna-polska.pl, czy gloria.tv, też rosyjskie propagandówki. Jest też fronda.pl oraz forumdlazycia.wordpress.com, ultrakatolska strona, która w prawej belce na stronie reklamuje https://forumemjot.wordpress.com/, który nie kryje się z antysemityzmem, antyukraińską propagandą oraz nawet antykatolicką, bo znajdziemy tam paszkwile o "antypapieżu Franciszku". Na tym portalu znajdują się też kłamstwa na temat PiS-u czy Andrzeja Dudy, więc proszę pisowskie trolle o plusy.

Na stronie głównej mpolska24.pl w wyróżnionych newsach mamy pięć linków:
1. Pierwszy polecany to przedruk z dziennik-polityczny.com
2. Drugi jest o "potędze sojuszu rosyjsko-chińskiego" z independenttrader.pl, o którym wspomniałem w tym komentarzu - tak, są tam spiski, straszenie banderowcami, spiskiem bankierów i NWO. To wszystko przy artykułach o potędze Rosji lub Chin.
3. Kolejnym polecanym newsem z mpolska24.pl jest blog trybeusa. Sama strona trybeus.blogspot.com po lewej stronie w polecanych linkach posiada marucha.wordpress.com, kolejną prorosyjską stronę propagandową, a także anty-news.waw.pl, która chyba jest aktywna od 2015 r. i jest to pewnością kolejna rosyjska tuba propagandowa - strona anty-news poleca stronę Dawida Hudźca, Polaka walczącego po stronie donbaskich separatystów oraz blog Trybeusa, o którym wspomniałem przed chwilą. Dodatkowo, wśród kategorii na stronie widnieje "Banderlandia" ( ͡° ͜ʖ ͡°) a sporo treści to typowa wojenna propaganda.

3/5 z najbardziej wyróżnionych linków na mpolska24.pl pochodzą z niszowych polskojęzycznych stron propagandowych.

#neuropa #4konserwy #ruskapropaganda #rosja #ukraina #media #polska #polityka #abw #lowcyjestrobota
g.....k - Na głównej może wylądować przedruk z rosyjskiej polskojęzycznej strony prop...

źródło: comment_WpKciSNWQE7Tm4Dqc9fgQzGXXX02OdRH.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
straszysz banderowcami, więc łagodnie ujmując - twoja sympatia do Rosji i chęć bycia dymanym przez ich propagandę mnie nie dziwi


@glosnik: czy ja dobrze zrozumiałem? to że nie lubię banderowców (i nimi straszę) oznacza że tworzę propagandę i lubie być dymany przez Rosję? a co jeżeli i Rosji i Ukrainy nie lubię tak samo? kto mnie wtedy dyma między poślady?
  • Odpowiedz
@TheSjz3: @szczebrzeszyn09: Od chwili rozpoczęcia konfliktu na Ukrainie Rosja i Putin straszy banderowcami i faszyzmem na Ukrainie, co widać jak na dłoni, i co udowadniałem wielokrotnie. Nienawiść do banderowców, morderców Polaków, nie oznacza sympatii do Rosji. Ale bezrefleksyjne powielanie propagandowych prorosyjskich serwisów straszących, że "Patroszenko" i banderowcy czyhają na polską krew jest wspieraniem działań rosyjskich, świadomym lub nieświadomym - jeśli nieświadomym, to po to tworzę te wpisy, żeby
  • Odpowiedz
@glosnik: Nie zgodzę się. Akcja z Krymem trwa jakieś 2, 3 lata (jeśli się mylę, popraw mnie). Myślisz, że teraz ludzie odkryli, co to było UPA, kim są banderowcy!? O tym mówią i uczą pokolenia, przodkowie ofiar, Kresowianie. U ludzi rośnie poczucie walki o prawdę historyczną, bo widzą jak kolejne władze dają przyzwolenie Ukrainie na propagowanie banderyzmu. Poroszenko np. oficjalnie nawoływał swoich rodaków do kultywowania ideałów UPA.

Ja np. banderą
  • Odpowiedz
@TheSjz3: Pewnie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pisałem ostatnio o sposobie rozmawiania ze zwolennikami PiSu i właśnie wtedy napisałem, że jak ktoś ma odmienne zdanie to dla nich jest ruskim agentem. To jest teraz popularne określenie :D
  • Odpowiedz
@whysooseriouss:

A portale warto odwiedzać różne i otwierać konkretne artykuły, sprawdzać ich źródła.


Dokładnie. Przecież ja nie czepiam się mówienia o banderowcach i o ludobójstwie na Wołyniu, tylko czepiam się rosyjskiej wojny informacyjnej w polskim internecie opartej na portalach powielających informacje nieprawdziwe i propagandę nie tylko w temacie Ukrainy, ale również Syrii, Zachodu, czy polskich polityków z PO albo
  • Odpowiedz
Ogólnie chciałbym jednak wzmocnić relacje Polska-Rosja np. gospodarczo i ostudzić politycznie.


@whysooseriouss: Ale Rosjanie za warunek poprawy stosunków wymieniali własnie zmiane zachowania wobec pomników poradzieckich. W rosyjskich mediach to własnie kwestia pomników jest rozdmuchiwana jako główny problem a nie popieranie Ukrainy przez Polske.
Popieranie usuwania pomników oznacza konfrontacyjny kurs wobec Rosji.
  • Odpowiedz
@glosnik: Patrząc na to w ten sposób, to się zgodzę. Ale zgodzę się połowicznie. Pamiętam akcję z Dudą i pamiętam też, jak musiał się tłumaczyć i podawać dane swojego dziadka, żeby ludzie się odczepili. Ale czy aby nie przesadzasz, że za wszystkim stoją "ruscy agenci"? Czasami ktoś pisze takie rzeczy, żeby po prostu przekonać do swojego kandydata. I jest to Polak, a nie żaden ruski agent, ja pierniczę... Jeszcze przywołujesz
  • Odpowiedz
@szurszur: Gdyby nie język niektórych polityków polskich, dałoby się z Rosją jakoś współpracować. Ew. pobawić w dyplomację ping-pongową. I nawet przy ustawie dekomunizacyjnej można by zachować jako-takie relacje.
  • Odpowiedz
@whysooseriouss: Banderyzm na Ukrainie Zachodniej istnieje od lat. Dopiero po upadku władzy Janukowycza i rozpoczęciu wojny na Ukrainie przez wspieranych przez Rosjan separatystów, powstały portale prezentujące antyukraińskie/antyzachodnie i prorosyjskie treści (oczywiście nie wszystkie, wiele z tych prorosyjskich portali istnieje dłużej, a temat Ukrainy jest po prostu kolejnym tematem, który można przedstawiać zgodnie z linią Rosji).
Chodzi o to, że na Ukrainie pod wpływem rosyjskim nikomu (czyt. Rosji i ich mediom)
  • Odpowiedz
@glosnik: Rozumiem twoją ogólną narrację.

Ale co do neobanderyzmu, to nie zgodzę się, że jest on skierowany tylko przeciwko Rosji. Jest wiele incydentów, które mają miejsce, a mieć nie powinny np.: żądania terytorialne ws. Przemyśla, niszczenie pomników ofiar UPA, najnowsza sprawa - ukraiński parlament apeluje, by nie uchwalać ustawy o 11. lipca (!!!) i zaprzestać prac historyków nad mordami na Wołyniu, przekłamywanie historii dotyczącej Lwowa itd.

Nie interesuje mnie czy
  • Odpowiedz
Są Polacy, którzy o UPA nie mieli pojęcia, a jest to część bolesnej historii, którą Polak musi znać. Jest coś takiego jak walka o prawdę historyczną. I wiadomo, że Rosja podsyca to dla swoich korzyści, nic dziwnego. Ale my nie możemy dlatego milczeć. Mamy walczyć równocześnie o dekomunizację i debanderyzację.


@whysooseriouss: Mamy od cholery poważniejszych kwestii niż "dekomunizacja" (co Polacy chcieli, to dawno sobie zdekomunizowali), a o co może chodzić
  • Odpowiedz
grzebanie się w trupach sprzed ponad 70 lat i mieszanie ich do polityki współczesnej nie jest zdrowe ani rozsądne.


@Andreth: Tłumacz lobbystom (trollom) Kremla. Trollom nie należy odpowiadać, bo nakręcają spiralę i jeszcze mają z tego hajs.
  • Odpowiedz
@Andreth: Mówiąc debanderyzacja, a raczej tworząc taki neologizm, mam na myśli brak przyzwolenia na kult UPA w Polsce (tymczasem władze przyczyniają się do rozkwitu, patrz: Podkarpacie), nacisk na stronę ukraińską, by spojrzała prawdzie w oczy i żeby można było ruszyć dalej we wzajemnych relacjach (a więc praca nad dowodami historycznymi, a nie - jak chce ukraiński parlament - zaprzestanie jej), lepsza edukacja historyczna w polskich szkołach (a nie 1/4 strony
  • Odpowiedz
tymczasem władze przyczyniają się do rozkwitu [kultu bandery], patrz: Podkarpacie


@whysooseriouss: Co? Rozkwitu? PS. Jestem z Podkarpacia.

Generalnie takie postępowanie jak w przypadku oznak
  • Odpowiedz