Wpis z mikrobloga

Tej nocy wypróbowałem Syntę 8 na Księżycu, Jowiszu, Saturnie i Marsie (na tyle pozwalała pogoda).
Księżyc - jakość obrazu 10/10, kratery, morza magmy, wraz z potężną ilością szczegółów wyglądały powalająco, szczególnie w okularze 5mm (choć wyraźnie w nim widać było jak nasz satelita, podobnie jak reszta obiektów "odpływa" z pola widzenia. Jowisz - w kitowcach spoko, w 5mm widać było dość wyraźne szczegóły powierzchni (pasy o niejednorodnej strukturze). Saturn i Mars były nad domem i dość mocno falowała atmosfera aczkolwiek przyznam, że Saturn wyglądał całkiem fajnie w największej ostrości. Nie udało mi się jeszcze sprawdzić DSów a mocno mnie ciekawi jaka będzie jakość obrazu by utwierdzić się w przekonaniu, że to był dobry zakup. #synta #nocneniebo #astronomia
  • 2
  • Odpowiedz
@huzarius: Jak na razie, to ludzie którzy zaglądali przez ten teleskop na obiekty, jakie im pokazywałem mówili "o ja pierdziele, co za widoki!!!" więc chyba dobra rzecz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja kupiłem używaną (bdb stan)+ filtr księżycowy i dodatkowy okular 5mm (240x) oprócz dwóch kitowych (48x i 120x) za około 800zł + transport.
  • Odpowiedz