Wpis z mikrobloga

Mam takie odkrycie, może głupie może mądre, nie wiem.

Wszyscy znacie te soki jabłkowe Riviva 1l z Biedronki, no nie?
Otóż dzisiaj zauważyłem, że nie są one produkowane przez jednego producenta ( ͡º ͜ʖ͡º)
Niby nic wielkiego, taka ciekawostka, ale np. jeden producent zaleca wypicie soku do 48h po otwarciu, a drugi daje na to już 4 dni.

#csiwykop #ciekawostki #biedronka
witold54 - Mam takie odkrycie, może głupie może mądre, nie wiem.

Wszyscy znacie te...

źródło: comment_XSOORSPea8HW0zZxDhQPE8YudyK7VXxK.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kodijak: >Prawdopodobnie jest tak, że 50% koncentratu oznacza realnego 50% soku + cukier i woda.

Nie, nie jest tak. Jeśli na opakowaniu masz napisane, że sok, to nie może być dodatku cukru ani wody.
  • Odpowiedz
@Veyn: Gónwo prawda. Zgodnie z polskim prawem i Polską Normą możemy odtworzyć sok z zagęszczonego materiału dodając tyle wody ile zostało odparowane. I można to prawilnie nazwać SOKIEM. Sokiem też jest produkt bezpośrednio wytłaczany i pakowany. Co innego nektary i napoje. Tam to już się dzieje praktycznie samowolka.
Także Mirasy, nie bójta się soków odtworzonych z soku zagęszczonego. To po prostu jest duże ułatwienie np. w transporcie do rozlania.
  • Odpowiedz
  • 0
Ja się ostatnio przerzuciłem na te soki z kranikiem pakowane po 3 albo 5 litrów. Smak bez porównania z tym syfem z kartonu. Po tych zwykłych zawsze miałem zgagę, nie ważne czy wypiłem szklankę czy cały litr, a po tych lepszych nic.
Cena też nie jest szczególnie wyższa, a jak dadzą promocję to już w ogóle.
Ostatnio kupiłem zapas w Kauflandzie jak były 5l po 12.99, normalnie grubo ponad 20 zł.
  • Odpowiedz
@Johny3: Generalissimus soki jeśli już, to warzywne. Jabłkowe i tak dalej można od czasu do czasu, ale najwięcej wartości ma miąższ, który do soku nie włazi. My w domu zamiast soku z jabłek mamy kompot z ogryzków. Raz ze taniej, dwa mniej słodkie.
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: To chodzi o wodę dodatkową do soku wyciśniętego z jabłka. No wiesz, rozcieńczanie, żeby z jednego jabłka wyszło 10 litrów napoju. To już lepszy sok dolewany do wody mineralnej. ;)
  • Odpowiedz