Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem, mam pytanie. Chciałabym kupić jakiś sprzęt do kuchni, coś co by miało funkcję blendera, ale też od razu jakiś rozdrabniacz do miejsca, żeby to wielofukcyjne było i żeby nie trzeba było wiele urządzeń kupować.
Zależy mi żeby na przyszłość nie musieć kupować kolejnych urządzeń, a mieć to w miarę wielu zastosowań.

Możecie polecić jakiś konkretny sprzęt, markę, przynajmniej nazwę w ogóle takiego sprzętu (robot kuchenny? malakser? nie znam się na tym a udaję kucharkę xP).

Dzięki wielkie za wszystkie życzliwe odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
@noelo_cohelo: Braun Multiquick 7 MQ 775 Patisserie, rewelacja i nie ma praktycznie rzeczy, której bym z jego pomocą nie przygotowała. Katuję go praktycznie codziennie i często po 2-3 razy dziennie. Ciasta jakiekolwiek od brownie po kruche, pasty, lody, zupy, szejki, masła orzechowe, pasztety i wiele innych. Zajebisty sprzęt warty każdej złotówki.
No i stopkę miksującą ma normalną, z dnem i bez otworów, dobrze się czyści i o otwory stopki nie haczą
@noelo_cohelo: zapomniałam dodać, że dokupiłam do niego kubek miksujący, taki 80ml z dwóch przyczyn. Pierwsza to chęć miksowania mniejszych ilości produktów, np na pesto czy masło orzechowe, bo kielich z podstawowego zestawu ma 1,5ml, a drugi powód jest taki, że ten duży kielich lubi siekać tak hmm ubijając nieco na beton. Np masło orzechowe wychodzi z niego jak hmm kojarzysz może takie podróby nutelli, takie twarde, nie lejące? To np takie
@matra:
@Asgareth: no ale surowe mięso to wiecie, te włókna i w ogóle... Mój ostatni blender (co prawda z tego co pamiętam najtańszy z Allegro, ale zawsze) umarł na tym. Dlatego tak się trzęsę teraz. I z ciasteczkami Oreo miałam problem.
I fajnie by jeszcze było jakby to spełniało funkcję maszynki do miesa.