Wpis z mikrobloga

Znacie jakieś fajne książki o bieganiu? Tylko nie chodzi mi o żadne poradniki dla początkujących. Biegam już trochę, ale w sumie jeszcze nie czytałem żadnej książki w tej tematyce, a pewnie jest parę wartych uwagi pozycji. Będę wdzięczny za sugestie.

#bieganie #ksiazki
  • 10
@xllD: To tytuł książki czy pytanie do mnie? ;)
Jak pytanie, to przeważnie wieczorami, choć przed pracą też mi się zdarza. Tylko co to ma do rzeczy?
@hard1: Bieganie metoda danielsa - jack daniels
Maratony i ultramaratony - skarzynski (chociaz nie wiem czy nie wyszlo jakies nowe wydanie pod innym tytulem)

Te dwie to w sumie kompedia z podstaw treningowych, co z czym jak dziala jak ukladac plany + gotowe plany itp...
I moze nie tyle must have, ale warto chociaz raz przeczytac.

Gotowy do biegu to kompendium jak zapobiegac kontuzjom jak sie masowac rolowac jak cwiczyc itd
@hard1: Bieganie Metodą Danielsa, i Gotowy do Biegu - pierwsza o treningu, głównie samym bieganiu, druga o właściwych postawach, wzorcach ruchowych, przygotowaniu do biegania. Mam obie, polecam. Posiadam więcej książek oczywiście, wiele też mi przeszło przez ręce, więc jako tako wiem, z czego wybierać. Z tego co słyszałem, to warto też przeczytać 'Maraton Zaawansowany', ale nie czytałem, więc się nie wypowiem.