Wpis z mikrobloga

Pytanie do #4konserwy. Nie, nie mówię to o żadnej obecnej partii politycznej - raczej chodzi o ideę i to, co jest ważniejsze dla wykopowiczów.

#neuropa proszę nie głosować.

#polityka

Gdybyś musiał wybrać, jaki rząd wolałbyś zobaczyć w Polsce:

  • Konserwatywny, tradycyjny, walczący z "zachodnim lewactwem" ale nieudolny gospodarczo (wysokie podatki, słaby rozwój) 21.1% (48)
  • Liberalny obyczajowo, pro-zachodni, przyjazny dla wege/homo/cyklistów, ale bardzo sprawny gospodarczo (niskie podatki, szybki rozwój) 78.9% (179)

Oddanych głosów: 227

  • 38
@rzep: To pytanie jest trochę głupie jeżeli można tak prostacko określić, bo jak ma się #!$%@? na wszystko poza pieniędzmi to po prostu emigruje się do państwa w którym się dobrze zarabia.

Natomiast pierwsza opcja wyrokuje jakąś totalną nieporadność finansową a zarazem walkę z zachodnim lewactwem... no nie wiem...

Nie można po prostu nie niszczyć swojej kultury i nie skazywać się na totalną klęskę gospodarczą, jeżeli w jakiś sposób gospodarka jest
@Liberman: Też nic nie zaznaczyłem właśnie.

@rzep: Te rzeczy sie po prostu nie wykluczają, więc nie ma potrzeby wybierania albo albo. W ogóle takie stawianie sprawy na ostrzu noża niczemu nie służy i niczego nie udowania. Po prostu należy dążyć do zdrowej równowagi.
@KeyserSoze: W jaki sposób się wykluczają? Nie może istnieć rząd, który jest obyczajowo i światopoglądowo konserwatywny a jednocześnie jest mało liberalny/nieudolny gospodarczo?

Stawianie sprawy na ostrzu noża ma właśnie zbadać co się tak naprawdę liczy. Gdyby jako opcja był rząd idealny, to nie byłoby sensu dawać jakiejkolwiek innej opcji i cała ankieta traciłaby sens.
Ankieta bez sensu. Jako umiarkowany socjalkonserwa nie jestem w stanie odpowiedzieć.


@urs6: Nie jest bez sensu. Ma właśnie sprawdzić co bardziej cenisz. Masz dwie niewygodne opcje - gdyby jedna z nich była wygodna, to ankieta miałaby oczywistą odpowiedź.