Wpis z mikrobloga

@arcx: Nie prościej modem usb do jakiegokolwiek routera z tym portem wspierającego DLNA i 4G? Będzie znaaacznie większy wybór niż z wbudowanym.
Jeśli router ma port usb 2.0 i jest wspierany przez Openwrt to wystarczy, bo praktycznie wszystkie popularne modemy 3G/4G są pod nim obsługiwane i możesz użyć pakietu miniDLNA. Tylko wtedy polecam coś z minimum 8MB flash i 64MB pamięci operacyjnej, np. popularnego WR1043ND V2/V3, no i trochę samozaparcia żeby
@ vvkurvv_ostry
Niby prościej ale boję się niekompatybilności routera z modemem. Wypróbowałem już kilka konfiguracji (3 modemy 2 routery) i choć modemy były na liście kompatybilności do danych routerów to i tak się nie znajdowały, nie współgrały i instalacja nowego firmwear'u nie pomagała. Nie chcę tego przechodzić po raz kolejny.
Niestety z linuxem nie miałem do czynienia - dlatego też szukam czegoś "uruchom-działa-zapomnij".
@arcx: zdecydowanie odradzam routerów z wbudowanym modemem LTE, kiepskie wewnętrzne anteny. Jak masz modem na USB to zwykle ma on możliwość podpięcia anteny.