Wpis z mikrobloga

OK, dzięki wsparciu mirków i mirabelek zapamiętałem dodatkowe 2000 cyfr, i ostatecznie wyrecytowałem 8000 cyfr liczby pi po przecinku z pamięci co bije poprzedni rekord Polski o 5500 cyfr! ( ͡° ͜ʖ ͡°)



M.....w - OK, dzięki wsparciu mirków i mirabelek zapamiętałem dodatkowe 2000 cyfr, i ...
  • 102
  • Odpowiedz
@smrud: A polecam. Z książek to Techniki zapamiętywania - Bartłomiej Boral, Tobiasz Boral. Polecam wyłącznie ich książkę dlatego, że są to jedni z nielicznych w tym kraju, którzy ucząc zapamiętywania mają w tym jakieś doświadczenie i udowodnili, że sami potrafią zapamiętywać (a nawet nie miałem okazji ich poznać). Bo tak jak wyżej wspominałem problemem jest to, że większość osób ucząca tego, nigdy tego sama nie robiła. A jest to temat ciężki do weryfikacji, więc tacy "trenerzy" bawią się w najlepsze.

Mojego kursu jak widzisz nie poleciłem na wykopie ani razu, wrzucasz go jako pierwszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ba, ja nawet nie spamiłem niczym dodatkowo na ten temat bo po prostu nie jestem zainteresowany spamowaniem wykopu, kto by chciał to i tak by do tego doszedł. To pi wrzuciłem ostatecznie tu tylko dlatego, że zrobiłem wtedy żebroplusy, a do żebroplusów przekonała mnie butelka rumu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo na co dzień jednak tylko czytam mirko i się sam nie udzielam. Chociaż z drugiej strony warto się udzielać, dużo pytań dostaję, a odpowiadając na pytania też się czegoś uczę, więc też mi to służy.

Nie przyjdzie co prawda prośba o wpłatę jako taka, minimalnie inaczej to wygląda. Ale skoro już wrzuciłeś ten link to muszę się wytłumaczyć: Na dzień dzisiejszy nie stać mnie żeby rozdawać całą swoją wiedzę za darmo, spędziłem 5 lat nad tym i tylko nad tym, praktykując i szkoląc siebie, nie próbując w międzyczasie wciskać nikomu żadnego śmiecia (no dobra, coś tam jeszcze kostki poukładałem ale i tak moja specjalizacja to zapamiętywanie tych kostek i rąbanie ich z pamięci, jestem rekordzistą świata). No ale po 5 latach stwierdziłem, że jestem gotowy, i że posiadłem odpowiednio dużo wiedzy i przede wszystkim doświadczenia żeby móc zacząć robić z tego użytek i uczyć tego innych. Na kompletne lewakowanie przyjdzie czas jak znajdę inne sposoby
  • Odpowiedz
@Maskow: Okej, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Czyli mam rozumieć, że jak sobie kupię taki kurs to w jego ramach będzie 8 lekcji, tak? Nie licząc tych darmowych, wprowadzających?
  • Odpowiedz
@smrud: Oczywiście nie licząc, te pierwsze filmy to są jakby całkiem osobno, i nagrywane kiedy indziej i w inny sposób. Swoją drogą planuję je w niedalekiej przyszłości (kwestia tygodnia, dwóch?) wymienić i rozbudować. A kurs ma 8 lekcji, sumarycznie ~8,5h, to są dłuższe lekcje. Albo się spodoba albo nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo tak jak pisałem wyżej: nie dogodzę każdemu, ale jak się przebrnie uczciwie
  • Odpowiedz
@Maskow: Dzieki! Podpowiesz mi prosze skad najlepiej czerpac wiedze i znalezc jakies porady odnosnie cwiczenia Glownego Systemu Pamieciowego? Ile czasu mniej wiecej dziennie trzeba poswiecic na nauke, zeby to mialo sens? Pytam, bo ostatnio staram sie rozwijac (#ogarnianiecasha) i wyglada na to, ze cwiczenie pamieci idealnie by sie nadalo jako moje kolejne "wyzwanie" :)
  • Odpowiedz
@Swiatek7: Pewnie mi wstyd było odpowiadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pamiętam, że pisałem na to odpowiedź. Trzy razy. I w końcu jakoś nie wyszło.

@PiersiowkaPelnaZiol: Nie wygląda, nigdy nie byłem fanem języków chociaż od dawna rozmyślam nad podjęciem się jakiegoś wyzwania typu "język w 7 dni" żeby sprawdzić co z tego wyjdzie. Ja się posługuję wiadomo angielskim (No kurde niespodzianka! Ktoś zna angielski. Chociaż
  • Odpowiedz
@Maskow: czy czytales "Pamiec. Trening interaktywny" Marek Szurawski? Bo mam ta ksiazke i zastanawiam sie czy z tej polecanej przez Ciebie (techniki zapamietywania) dowiedzialbym sie czegos nowego.
  • Odpowiedz
@151617: #!$%@?ło mi atencjometr i zrobiłem sobie wolne na trochę od wykopu.

Nie, nie czytałem. W ogóle przeczytanie zbyt wielu pozycji nie ma żadnego sensu bo te książki w zasadzie powielają to samo a jest ich cała masa. Ogólnie pod względem technik pamięciowych jako takich nie dowiesz się raczej nic nowego bo wszędzie opisują dokładnie te same, ewentualnie z drobnymi odchyłami. Te książki mogą różnić się co najwyżej podejściem do
  • Odpowiedz
@Maskow: Na tym bezplatnym kursie mowiles, ze znasz 1000 slow przyporzadkowanych liczbom od 00 do 999. Czy to jest maks czy moze znasz np. slowa do 2000 lub 9999? ;p
Dlugo sie uczyles tych 1000 slow? I dlaczego do nauki liczby Pi wykorzystales jedynie przedzial 00-99?

PS Te platne filmy w jakiej formie przesylasz?
  • Odpowiedz
@151617: Nie mogłem mówić, że "znam" 1000 bo ja posługuję się biegle systemem 00-99, gdzie w istocie mam nie 100 a jakieś ~500 obrazów używanych zamiennie, w zależności od tego co pierwsze mi przyjdzie do głowy bądź co lepiej pasuje. Pozwala to naprawdę na dużą dowolność i ułatwia sprawę. Od dawna biorę pod uwagę dopracowanie tego do 1000 słów bo dostrzegam ograniczenia jakie to na mnie nakłada przy zapamiętywaniu na
  • Odpowiedz
@Maskow: aha, a jak polecasz cwiczenie pamieci i wyobrazni. Na poczatek wystarczy ten Twoj kurs z kartami, ale jak juz sie zapamieta 52 rzeczowniki ( cala talia kart) to chyba troche bezsensu jest walkowanie caly czas tego samego materialu. Nie ma moze jakiegos programu, ktory wyswietla zdefiniowana liczbe jakichs rzeczownikow i potem mierzy czas zapamietania?

Mialem chyba o cos jeszcze zapytac, ale... zapomnialem xD Najwyzej znowu bede zawracac glowe ;p
  • Odpowiedz