Wpis z mikrobloga

OK, dzięki wsparciu mirków i mirabelek zapamiętałem dodatkowe 2000 cyfr, i ostatecznie wyrecytowałem 8000 cyfr liczby pi po przecinku z pamięci co bije poprzedni rekord Polski o 5500 cyfr! ( ͡° ͜ʖ ͡°)



M.....w - OK, dzięki wsparciu mirków i mirabelek zapamiętałem dodatkowe 2000 cyfr, i ...
  • 102
  • Odpowiedz
@Lisek-Chytrusek: opowiadał kiedyś, że historie sobie układa a wiadomo, że nasz mózg najbardziej lubi wspomnienia i w zasadzie nie za bardzo odróżnia historie zmyślone od prawdziwych jak się postaramy. Dodatkowo z tego co kojarzę to im bardziej absurdalna tym lepiej wchodzi. I przyporządkowuje do tych historii cyfry.

@Maskow dopowiedz
  • Odpowiedz
@antros: ba, tu operują na bliższym mi poziomie abstrakcji

@SerCheddar: A WCALE #!$%@? NIE XD

@wojtek9214: Spróbuję teraz tak to rozpracować żeby tego nie zapomnieć i przy kolejnym podejściu z łatwością powinienem co co najmniej podwoić. A ruchy rękoma... Jakby się im bliżej przyjrzeć to one naśladują z mojej perspektywy często ruch stukania w klawiaturę numeryczną oO Nie do końca rozumiem skąd mi się to wzięło w ten sposób.
  • Odpowiedz
Gdyby ktoś chciał się uczyć równie efektywnie cyfr czy innych rzeczy to polecam tę książkę:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/77719/pamiec-na-zawolanie-metody-i-techniki-pamieciowe
Jest tutaj masa technik pamięciowych. Osobiście mam pałac pamięci zmieszany z innymi opisanymi technikami, dzięki któremu zapamiętałem między innymi cały ludzki szkielet (206 kości). Żałuję tylko, że tego nie znałem, gdy trzeba było się uczyć dat na historię ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz