Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni temu zadzwoniła do mojej żony konsultantka #mbank z króciutką informacją, że w razie zmiany nazwiska należy zgłosić to mBankowi. Nie udzieliła odpowiedzi skąd miała taki pomysł żeby zadzwonić i skąd wie, że faktycznie dane na dowodzie żony zmieniły się w związku ze zmianą nazwiska...ale nie o tym.

Wczoraj w jednym z centrów handlowych zauważyliśmy placówkę mBanku.
- dzień dobry, czy tu możemy zmienić nazwisko w danych konta?
- tak, poproszę dowód
*- proszę bardzo

- przepraszam, ale dała nam Pani formularz do wyrażenia zgody na przetwarzanie wszelkich danych w celach marketingowych i to w dodatku przez firmę #aspiro, a nie #mbank
- musi się Pani na to zgodzić, bo inaczej nie będę mogła zmienić danych na koncie,
- aha, to w takim razie dziękuje i dowiedzenia, przyszliśmy do mBanku, a to jest firma, o której słyszę po raz pierwszy i nie chcę jej przekazywać moich danych,
- ale my, to mBank, o TUTAJ jest logo mBanku jako dowód
- no, fest dowód, do widzenia
- proszę zostawić formularz
- nie, nie wyrażamy zgody na przekazanie firmie Aspiro żadnych danych,
- ale ja już zatwierdziłam w systemie i nie mogę tego cofnąć
- to ma Pani problem

Aspiro to firma, która "współpracuje" ze sporą ilością banków...pozyskuje dane, a potem wykorzystuje do telemarketingu i innych takich. @ZespolmBanku powinniście się wstydzić zezwalając na takie praktyki. Jakoś nie wydaje mi się, żeby było konieczne przekazywanie firmie trzeciej wszystkich swoich danych, żeby w mBanku można było zmienić nazwisko.

Jestem tylko ciekaw czy Aspiro zacznie wykorzystywać przeklikane nieprawnie dane, jeśli tak, będzie burza.

#aspiro #mbank #daneosobowe*
  • 7
@reaper1: i w takim aspiro nic nie mozna zalatwic... raz chcialem zmienic nr telefonu to tydzien nic... poszedlem do zwyklej placowki i po 2 minutach po wyjsciu mialem sms... tam tylko wnioski o kredyty daja bo z tego maja kase
@plazma: To jakiś syf, firma przetwarzająca dane osobowe w celach zarobkowych, podszywająca się pod mBank (czy też z nimi współpracująca, w jakiś dziwny sposób), ktora z mBankiem ma tyle wspólnego, że używa ich logo.

Daj takim swoje dane i potem wszyscy będą do Ciebie dzwonić z reklamami.
@reaper1, jeżeli zgłaszasz zmianę danych osobowych w punkcie Aspiro, aby pracownicy mogli od Ciebie przyjąć dyspozycję konieczne jest podpisanie wspomnianego przez Ciebie oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych przez Aspiro S.A. Natomiast, jeżeli zgłaszasz zmianę w placówce mBanku takie oświadczenie nie jest konieczne.

Pozdrawiamy

Zespół mBanku

Zespół mBanku, zapraszamy do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące naszej oferty.
@reaper1, w celu zmiany danych nie musisz wyrażać Aspiro żadnych zgód marketingowych. Przepraszamy, jeżeli otrzymałeś inną informację. Napisz proszę, którego punktu Aspiro dotyczyła ta sytuacja (miasto, adres).

Pozdrawiamy

Zespół mBanku

Zespół mBanku, zapraszamy do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące naszej oferty.
@ZespolmBanku: Nie chciałbym na wykopie podawać jakichkolwiek szczegółów adresowych, proszę o podanie kontakt (np. email), na który będę mógł całość opisać.

W sumie, posłużę się kontaktem pozyskanym ze strony mBanku.
@reaper1, możesz napisać na kontakt@mbank.pl, dodaj proszę, iż sprawę zgłaszałeś również na wykopie.

Pozdrawiamy

Zespół mBanku

Zespół mBanku, zapraszamy do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące naszej oferty.