Wpis z mikrobloga

Ale jak już robisz Polskę w kosmosie, to tego prawilnego moda zainstaluj ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@HpALc_9000: Wiadomo, podstawa gry w Stellaris ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do nazw planet - czy nie lepiej, jak by było przed nimi "Nowa/Nowy", bo zakładamy chyba, że miasta na Ziemi nadal istnieją?


Myślałem o tym, jednak masa planet "Nowy/Nowa" też dziwnie wygląda. Nawet do samych miast
@Kowal04: Z tego co wiem to chyba są różne listy na różne typy okrętów, więc np.:
Statki badawcze: Kopernik, Wolszczan, Heweliusz, ew. można też Skłodowska, Łukasiewicz, Banach, Ulam...
Statki robotnicze można np. Staszic, Kronenberg, Drucki-Lubecki, Kwiatkowski, Marcinkowski, Starynkiewicz (a czemu by nie? :) ), etc...

Co do wojennych... Battleshipy to oczywiście tylko Jan III Sobieski - class ;))))
http://wielkapedia.wikia.com/wiki/Jan_III_Sobieski_Odsiecz_VII
@ambereyed: Ja właśnie poleciałem tak:
Korwety - zgodnie z nazewnictwem Marynarki Wojennej poleciały grupy etnograficzne jak "Krakowiak", "Kujawiak" plus dla większej ilości nazw dałem mieszkańców miast "Warszawianin", "Opolanin" itp.
Niszczyciele - nazwy zjawisk atmosferycznych, również zgodnie z obecnym nazewnictwem: "Burza", "Błyskawica", "Śnieżyca" czy też bardziej światowe "Sirocco", "Wisperwind", "Chubasco".
Krążowniki - sugerowanie się ORP Conrad czyli pisarze marynistyczni i dorzuciłem jeszcze polskich żeglarzy (oryginalnie miały być miasta, ale co z planetami