Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady #cokupic .
Mam panel fotowoltaiczny 170W (zdjęcie tabliczki). Jest to produkt niemiecki itd...
Chcę podłączyć go testowo, zobaczyć jak będzie to faktycznie generowało a nie słuchać zapewnień sprzedawców (zwłaszcza, że panel dostałem).

Potrzebuję zakupić #inwerter solarny. Panel generuje napięcie od 20 do 25V, na ładnym słońcu generuje ok 22V. Mam zakupiony inwerter i niestety napięcia się rozjechały - on działa od ok 23V... i generuje ok 10W, co mija się mocno z celem.

Tak więc jaki inwerter do 200-250W byście polecili? Ewentualnie jaki sklep, gdzie szukać itd... bo nigdzie tego ustrojstwa nie mogę znaleźć...

#elektroda #elektryka #fotowoltaika #fotowoltanika
g.....h - Potrzebuję porady #cokupic .
Mam panel fotowoltaiczny 170W (zdjęcie tablic...

źródło: comment_MZDQQzZgjXBpfuweE8SxuCUSpwLiwEnQ.jpg

Pobierz
  • 10
opis odnośnika> W (zdjęcie tabliczki). Jest to produkt niemiecki itd...

Chcę podłączyć go testowo, zobaczyć jak będzie to faktycznie generowało a nie słuchać zapewnień sprzedawców (zwłaszcza, że panel dostałem).

Potrzebuję zakupić #inwerter solarny. Pa


@grzemach: potrzebujesz mocną grzałkę (mocniejszą od panelu) i watomierz między nią a panelem , wtedy będziesz wiedział z czym masz do czynienia, inwerter i inne bajery jak sprawdzisz czy parametry podane przez producenta mają cokolwiek wspólnego
@grzemach: Z opłacalnością będzie ciężko. Na plus raczej nie wyjdziesz. Panele też tracą swoje parametry z czasem. A jak chcesz żeby to grzało wodę to lepiej kolektory, które grzeją wodę. Najlepiej używać jak najmniej konwersji energii, bo zawsze są straty. A jak chcesz się bawić w fotowoltaikę to już lepiej ładować akumulatory samochodowe i oświetlać np. ogród albo coś innego.
@stassma: to też rozważam. taki fotowoltaiczny UPS, bo 200W to istalnie styknie mi na właśnie wspomniane zasilanie kolektora (aby mi go nie zepsuło gdy prądu braknie) i być może komputer...

Ale wszystko to jest już podłączone do UPSów :)
0

@stassma: to też rozważam. taki fotowoltaiczny UPS, bo 200W to istalnie


@grzemach: zabawa w akumulatory to już się w ogóle nie opłaca, akumulatory są drogie i co trzy lata prawdopodobnie wymiana na nowe, góra 5lat wytrzymają. Można też magazynować na około minutę w olbrzymich kondensatorach trochę bardziej sensowne
@i_love_poland: @stassma: ale na testy spokojnie mogę wydać 1000zł na sam inwerter, bo panel już mam i to mam za free. A to, że się zwróci za 10 lat (jeśli dobrze pójdzie i nie będzie awarii), nie robi mi różnicy. Lepiej wydać 1000zł i mieć czarno na białym niż 25000 i myśleć: "#!$%@? ale głupi byłem".