Wpis z mikrobloga

Niesamowita jest mentalność ludzi na wsi - przynajmniej w moich okolicach, tj "Polska B". Co niedziela do kościoła, zawsze 2 czy 5 na tacę. A w międzyczasie szkoda takiemu wysterylizować swojej suczki po czym w momencie kiedy rodzą się kolejne suczki w ruch idzie łopata czy worek bo przecież nikt suczki nie weźmie bo szkoda pinindzy na sterylizację (co innego dołożyć 2 dyszki miesięcznie księdzu na paliwo). Ale spoczko, w niedzielę pójdę do kościoła zresetować grzechy.

#patologiazewsi
  • 48
  • Odpowiedz
nawet na wykopie są ludzie, którzy uważają, że nie ma co się pieścić ze zwierzakami i #!$%@?, niech się mnożą, najwyżej się utopi ;x mnie osobiście przeraża, że są dookoła mnie tacy psychole


@pollyanna: To też jeden z powodów dlaczego kobiety w wojsku się z reguły nie spisują tak dobrze jak faceci
  • Odpowiedz
@josedra52: Sory ale pieprzysz głupoty! Wychowałem się na wsi i szczerze jakiekolwiek złe traktowanie psa to były sytuacje niesamowicie rzadkie. Ba nawet pamiętam jak dziś sytuację, gdy jakiś facet wyrzucił na wsi psa bo widać jemu już się znudził. I co? I tego samego dnia przygarnął go jakiś gospodarz. Ale idźmy dalej, mam dobre porównanie bo w kilku większych polskich miastach mieszkam już kilkanaście lat i szczerze mógłbym wyliczać multum bestialskich
  • Odpowiedz
@josedra52: Co kto robi ze swoj kasą, to nie twój zasrany interes.

A co do chrześcijaństwa - nie jesteś specjalistą od teologii, ani nie jesteś telepatą, i nie wiesz z czego i jak ludzie się spowiadają, więc milcz.
  • Odpowiedz
@josedra52: właśnie jutro jadę odebrać dwie dzikie kotki, które zawiozłam do sterylizacji z Urzędu Miasta, czyli za darmo. Okazało się, że dwie były w ciąży - jedna w dość zaawansowanej, druga w bardzo początkującej. Wiele osób mówi, że dziwne, że mi na te koty nie szkoda czasu (bo przecież trzeba pojechać po zlecenie sterylizacji na drugi koniec miasta, złapać koty, zawieźć a później przywieźć). Tylko, że te kotki urzędują na podwórku
  • Odpowiedz
właszcza że często są akcje darmowej sterylizacji dla psów z obszarów wiejskich,


@Zaff: pochodzę ze wsi w polsce B, mieszkam w mieście w polsce B, nigdy o takiej akcji nie słyszałem, a trochę mnie już ta ziemia nosi
  • Odpowiedz
@josedra52: Nie jestem w stanie tego pojąć. Moja ciocia - zwierzątka niby kocha, ale jak jej suka miała młode to jej facet "zutylizował" wszystkie oprócz jednego, którego sobie zatrzymali. Ta sama suka miała guza na nodze i ciocia pojechała z nią do weterynarza dopiero kiedy ten guz pękł i wtedy ciocia płakała, że biedny piesek cierpi. O dziwo koty wszystkie zatrzymywali, nawet te ułomne, ale jak to na wsi bywa z
  • Odpowiedz
  • 0
@noekid: Często są to małe akcje gminne czy powiatowe, o których w internecie nie słychać, ale powinny być plakaty na terenie danej gminy. Przynajmniej u mnie tak było. Z większych akcji obecnie np. mieszkańcy Lublina mogą za darmo psa wysterylizować.
  • Odpowiedz
Nie będę wołać poszczególnych osób ale napiszę tylko, że nie miałem na celu atakować wierzących praktykujących bo wiadomo, że takie rzeczy robią także i ci którzy wierzą ale np nie praktykują czy po prostu niewierzący.

Tylko tak... Jak już chodzisz do kościoła, chcesz być dobrym katolikiem to według mnie powinieneś szanować także braci mniejszych, jakby nie patrzeć - istot stworzonych przez Boga na którego podobieństwo jesteś stworzony. No ale to też jest
  • Odpowiedz
akby ksiądz z ambony był w stanie wydusić z gardła coś o tym, że zwierzęta to żywe istoty i że zabijanie młodych to grzech to bym mu nawet piątkę na tacę rzuciła; ale nie, po co.


@agaciksa: Hej, ale to jest świetna myśl, może by się dało któregoś księdza namówić do wtrącenia kilku słów na temat miłości do zwierząt i odpowiedzialności za nie? Przecież są tam jacyś normalni proboszcze?
  • Odpowiedz
I to interesy takich (pod)ludzi będzie realizował obecny rząd, ich zasciankowy światopogląd narzucał reszcie społeczeństwa. Gardzę mocno i jestem za fizycznym oddzielenie polski konserw od reszty kraju.

@frogfoot: Stare, dobre, lewackie metody - każdego przeciwnego postępowi do gułagu.
  • Odpowiedz