Wpis z mikrobloga

Witam mirki,
Zgubiłem paragon potwierdzający mój zakup w sklepie esmokingworld, niestety zakupiony tam e-papieros (ok. miesiąc temu) się popsuł. Płaciłem niestety gotówką, jednakowoż wykonywałem dosyć charakterystyczną rozmowę przez telefon przed zakupem, więc jestem podać dokładną datę i godzinę z dokładnością do 5minut. Dodatkowo zakupy robiłem z moim #rozowypasek (wiec mam swiadka)

Pudełko po #epapieros został, nie wiem na jakiej zasadzie działa czytnik kodu kreskowego - czy w takim przypadku da się coś zrobić czy jestem w dupie?:D

#prawo #paragon
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elgahir: Możesz powiedzieć, że paragon od trzymania w portfelu wytarł się i prosisz o wystawienie faktury (mają na to, o ile pamiętam, 45 dni od dnia zakupu). Z fakturą możesz zgłaszać roszczenia z rękojmi lub gwarancji.
  • Odpowiedz
@elgahir: dlatego zamawiając przez internet bierze się ZAWSZE Fakturę VAT na osobę, zamiast paragonu

Fakturę muszą wklepać do systemu, imiennie a w razie jej zagubienia możesz ich zwyczajnie poprosić o wystawienie duplikatu
Poza tym, w przypadku gwarancji - nie musisz posiadać dowodu zakupu. Wystarczy że poprosisz o znalezienie swojej faktury w ich systemie.
  • Odpowiedz
To zależy,siedzę w serwisie komp.jeżeli ktoś nie ma dowodu zakupu,a w systemie znajdzie sn produktu,to nigdy nie robię problemów Ale oczywiście zależy jaki program mają,no i oczywiście liczy się dobrą wola przyjmującego.Zgodzę się jednak z kumplami wyżej jak można to zawsze bierz FV
  • Odpowiedz
@elgahir: idź z czekoladą i spokojnie przedstaw jak sprawa wygląda - jeżeli towar nadaje się na reklamacje i trafisz na ogarniętą osobę to odkopią twój paragon (ale tylko na tym stoisku, na którym kupowałeś), musisz wiedzieć jakiego dnia, jaka godzina mniej więcej. jeżeli będziesz miły to da się to zrobić, jak wejdziesz z rozszczeniowym tonem to nic nie zdziałasz, bo i ja bym Ciebie pogonił. :)
  • Odpowiedz
@elgahir: w salonie mogą nie chcieć Ci pójść na ręke, sam tego doświadczyłem (wymieniałem nietrafiony prezent), jednak napisałem do nich maila rzeczowo opisując o co chodzi i bez problemu przekazali informacje do punktu który bez problemu wymienił od ręki ( ͡º ͜ʖ͡º) Polecam jeszcze obejrzeć dokładnie epapierosa, bo mój kangaretech (zarówno bateria jak i parownik) mają wygrawerowane "eSW ORIGINAL". Dzięki temu podczas wizyty w innym
  • Odpowiedz
@elgahir: Jeżeli masz świadka i wiesz mniej więcej kiedy zawarłeś umowę to możesz poprosić sprzedawcę o wyszukanie jego kopii paragonu i wydanie ksera. Do przyjęcia reklamacji wystarczy każdy dowód zakupu, nawet zeznania świadka. Przygotuj sobie reklamację na piśmie, wybierz się z dziewczyną do sprzedawcy i po prostu złóż reklamację. Wskaż w niej adres pocztowy, pod który sprzedawca ma wysłać odpowiedź i czekaj na jej rozpatrzenie.
  • Odpowiedz