Wpis z mikrobloga

Pytanie do programistow. Chcialbym stworzyc swoja gre strategie lub gre FPS korzystajac z unity3d lub unreal.

Ktory jezyk lepszy: c++ czy c#?

Jestem lajkiem, ale mam duzo wolnego czasu na nauke i chcialbym sie tego podjac. Nakierujcie mnie? :)

#wykop #programowanie #gry #rozrywka
  • 20
  • Odpowiedz
@blakker: To jest zbyt rozległy temat, żeby ot tak można było stwierdzić 'który lepszy'. Mogę Ci powiedzieć, że w C++ trudniej Ci będzie wejść, ale gry generalnie to jest trudny temat dla początkujących (bo pewnie nie masz doświadczenia nie?)
  • Odpowiedz
@blakker: Jak koniecznie chcesz się uczyć od razu na grach to UE będzie w sumie spoko opcją... do UE3 był kiedyś świetny przykładowy projekt RTS'a, więc nie będziesz musiał odkrywać ameryki.
ps
jak już byś się zdecydował jednak na unity to skryptuj w C#, tam jeszcze masz jakieś javascripty i inne gówna, nie warto imo.
  • Odpowiedz
To zapytam troche inaczej. Ktory jezyk pozwoli mi na stworzenie bardziej wydajnej gry? Lepiej dzialajacej jezeli jest takie cos. Ktory sie glownie stosuje.

Unity chyba bardziej pod takie rtsy a unreal pod fps.
  • Odpowiedz
@blakker: Olej Unity i UE. Pisz grę, z tego wyjdzie Ci wstępny framework a potem pisz własny silnik. Nauczysz się wielu cennych rzeczy i będziesz wiedział co i jak wszystko optymalizować.
  • Odpowiedz