Wpis z mikrobloga

Siemanko!

Pytanie mam do użytkowników MacBooków Pro. Czy lepiej brać (pod względem technicznym) MBP 13" 2015 czy late 2013 15"? Niby widziałem, że 15" wydajniejsza o wiele ale jak to jest w praktyce? A jeśli już late 2013 15" to czy duża jest różnica sprzętowa między 2012 15" a late 2013?

#macbook #macbookpro #apple #mbp
  • 33
@wczoraj: Nie rozumiem, chodzi Ci o numerki w testach wydajnościowych czy w numerkach modeli? To nie ma być laptop do gier a do pracy ale czas na baterii też chciałbym mieć rozsądny.
@vanot: pytasz o wydajnosc wiec wiadomo o co chodzi, a jak do pracy to znajdziesz jeszcze wydajniejsze. Spytałeś który wydajniejszy więc popatrz na cyferki przy oznaczeniu procesora i ilość ramu, nie podałeś żadnych kryteriów wyboru, praca w wordzie czy excelu? w sumie do obydwu nie zrobi Ci różnicy który weźmiesz
@wczoraj: Front-end, programowanie, photoshop głównie. Byłem na 90% zdecydowany na MBP 13" 2015, ale potem poczytałem i jednak nie dość, że za małe to late 2013 15" jest wydajniejszy. Po prostu chciałem popytać kogoś bardziej w temacie.
@vanot: to już więcej informacji, weź na próbe 13" według mnie w 100% wystarczy, mobilny a jak siadasz do biurka to i tak podłączasz monitor klawiature itp. Różnica w wydajności jest ale wątpie żebyś to na codzień zauważał
@vanot: podstawowe zasady kupna macbooka:
1. bierz jak najnowszy
2. tylko 13"

Laptop to urządzenie mobilne, więc jako takie ma być lekkie i wygodne. Wszystko większe od 13" tutaj z miejsca odpada.

A do pracy i tak podłącza się monitor i klawiaturę ;)

@epi: Dzięki! Takie komentarze fajnie naprowadzają. Powiedz mi jak to jest " w podróży" czy to wszystko nie jest za małe jeśli chciałbym kodzić np. w podróży czy coś? Jak mi się nasunie jakies pytanko to będę rzucał od razu.
@epi: Powiedz mi a co z sytuacją, gdzie np. w cenie rMBP 13" (2015) moge dostać 15" (late 2013) z lepszą specyfikacją? Dokładniej: 4-rdzeniowy procesor zamiast dwu, 2x więcej RAMu.
@vanot: to już kwestia Twoich preferencji ;)
ja mimo wszystko wolałbym mniejszy i lżejszy, nawet kosztem nieco mniejszej wydajności, zwłaszcza, że wydajność tego z 2015 jest ok :)