Wpis z mikrobloga

@AnonimowyArtur: Problem rozwiązany ale zostawię wpis dla potomnych z rozwiązaniem bo przeszukałem przez 3 godz większość zagranicznych forów i zdarzały się wpisy o tym problemie ale nigdzie nie było rozwiązania.

Po pierwsze trzeba ustawić aplikacje MiHome na serwery główne Chińskie, potem (co stanowi prawdopodobnie największy ból dupy samej aplikacji która nie przewiduje że ktoś mieszka na wsi i nie posiada przez plot sąsiadów) ustawić hasło na Wi-Fi i tadadam nagle
  • Odpowiedz
@AnonimowyArtur:

co stanowi prawdopodobnie największy ból dupy samej aplikacji która nie przewiduje że ktoś mieszka na wsi i nie posiada przez plot sąsiadów) ustawić hasło na Wi-Fi

nie miałeś hasła na sieci Wi-Fi?
  • Odpowiedz
@matiwoj11: kiedy masz do najbliższego sąsiada 500-700 metrów jest to zbędne, a jak ktoś przyjdzie do ciebie i chce dostęp to i tak musisz podać mu hasło .
Ja i tak używam hasła bo lepiej wszystko chodzi
  • Odpowiedz
@AnonimowyArtur: no i j jak po trzech tygodniach użytkowania? Chińskie krzaczki w MI Home do przegryzienia?
No i ostatnie pytanie: gdzie kupowałeś? Właśnie walczę z BG o jakiś upust, bo cenę mają wyższą niż na GB i na Aliexpress ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@BeCometA: A spisuje się. Używam jej do zasilania terrarium światła itd i w 99% przypadkach działa na zasadzie czasu ale było już parę awaryjnych sytuacji gdzie opcja sterowania zdalnego się przydała. Ja kupiłem na BG razem z paroma innymi rzeczami gdzie razem zostawiłem gdzieś 450 zł łapiąc gdzieś sumarycznie 70 zł zniżki (20 zł około miałem z pkt) a resztę z jakiś kodów.
  • Odpowiedz
@endrju_pl: automatyką - masz na myśli Gateway od Xiaomi? Nie, dopiero mam go w planach, dalej spełnia tą samą funkcje o której pisałem wyżej. Steruje oświetleniem w terrarium czyli w 99.9% przypadków pracuje jak zwykły analogowy timer XD

zainteresuj się tym że albo już wyszła albo wyjdzie na dniach/tygodniach nowa lista od xiaomi która wygląda jak ta stara wersja bez wifi, (moim zdaniem zgrabniejsza i ma usb) tylko dodali wifi
AnonimowyArtur - @endrju_pl: automatyką - masz na myśli Gateway od Xiaomi? Nie, dopie...

źródło: comment_fCvgPpKrFbGeWdo8FixhsLEonb4KztvU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AnonimowyArtur: Chodzi mi raczej o inne systemy automatyki, w moim przypadku Domoticz. Na razie mam trochę czujników MySensors, trochę na ESP8266, ale już do mnie jedzie parę urządzeń od Xiaomi, m.in. bramka. Chciałem sam zbudować listwę ze sterowanymi poszczególnymi gniazdami, ale zainteresowałem się tą listwą od Xiaomi. Fajnie by było jak bym mógł to podłączyć do Domoticza, ale nigdzie nie mogę znaleźć czy ktokowiek zrobił coś w tym temacie. Te
  • Odpowiedz
@AnonimowyArtur: Nie wiedziałem. Dzięki w takim razie za informację. Nie mam więc co zaprzątać sobie nią głowy bo równie dobrze zrobię sobie sterowanie listwą we własnym zakresie za pomocą ESP, a zawsze mogę dołożyć smart plug od Xiaomi na wlocie, albo Sonoffa POW.
  • Odpowiedz
  • 0
@s1313 możesz, w aplikacji mi home od Xiaomi wszystko przechodzi przez ich serwery, bodajże w Chinach(?) co wiąże się z tym że nawet po wifi masz to male opóźnienie reakcji na twoją komendę ok. 2 sek bo musi to przelecieć przez pół świata ( ͡° ʖ̯ ͡°). No ale za to możesz tym sterować z drugiego końca świata :p
  • Odpowiedz
Hej wszytkim, Posiadam pewien problem z moim nowym urządzenie. Nie mogę się połączyć z moimi xiaomi power strip. Problem polega na tym, że widzi normalnie wi-fi urządzenia lecz nie chce się sparować. Chlałem jeszcze dodać, że urządzenie świecie 3 razy na żółty pozym robi przerwa i ponowieni.
(Udało mi się bez problemu połączyć z mi gateway)

Czy jest tu jakiś specjalista, który mi pomoże się z tym połączyć ?
chwileczek - Hej wszytkim, Posiadam pewien problem z moim nowym urządzenie. Nie mogę ...

źródło: comment_SAVdwpsitN1e9CK7TznscZNFM12pBqHp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz