Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy co tym ludziom się we łbach #!$%@?ło za kawalerkę zabudową PRLu we #wroclaw wołają po 1500 zł?! a ledwo coś wyremontowane to już co najmniej 2000.
I ludzie wystawiający ogłoszenie dają nagłówki "Luksusowa kawalerka", "Podwyższony standard" a na zdjęciach typowa zabudowa przełomu 1999/2000.
I jeszcze #!$%@? mnie, że ogłoszenia super cena 1200 zł, dalej w opisie jednak się dowiadujemy że tyle właścicielowi trzeba do kieszenie wpłacić a jeszcze kolejne 18725,26 zł za czynsz i rachunki.
#gorzkiezale #wynajem #boldupy #januszebiznesu #januszewynajmu
  • 18
  • Odpowiedz
@Dulkie: jest popyt, jest podaż. Janusze wiedza, że tu zawsze będzie pełno studentów, którzy te mieszkania wynajma (co z tego, że w 5-6 osób). Dlatego winduja ceny.
  • Odpowiedz
za kawalerkę zabudową PRLu we #wroclaw wołają po 1500 zł?!


@Dulkie: Nie wiem ale to jest chore.

A nie czekaj! Wiem! Eureka.
Nie spodoba Ci się odpowiedź.

Wygląda na to, iż w Polsce ludzie nie kupują mieszkań pod inwestycję a pod "spłać mój kredyt frajerze a potem #!$%@?".
Tym samym wynajmują za tyle ile wynosi rata kredytu przy 0 (lub bliskim 0) wpłacie własnej.
To powoduje, iż znów, rodak rodaka robi
  • Odpowiedz
@canto: co to znowu za lewactwo. Nikt nikomu nie broni brania kredytu na wlasne mieszkanie i wynajmowania innym ludziom w odwecie. Ale to orace trzeba miec, umowę i zdolnosc kredytowa albo oszczednosci. A jak sie tego nie ma, to sie placi tym co maja.
  • Odpowiedz
@Dulkie: da się całkiem fajne kawalerki wynająć za sensowne pieniądze (do 1200) tylko trzeba szukać i szybko reagować na ogłoszenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@canto: swoją drogą pięknie jest wierzyć, że w innych krajach bogaci robią inwestycje socjalne w mieszkania i oddają je pod wynajem za pół darmo
  • Odpowiedz
Dobra wiem że kupno mieszkania jest drogie. Ale jest 2016 rok a mieszkania w stanie jak były przed rokiem 90. Niestety jestem młody i mam jedynie umowę zlecenie więc nikt mi kredytu nie da więc jedyne wyjście to wynajmywanie do momentu aż trochę dochód się ustabilizuje.
  • Odpowiedz
@Shyvana 1800 za sam wynajem 2 pokojowego mieszkania o metrażu 40 mkw to trochę przegięcie, a opłaty do tego to kolejne 600 zł średnio. Gdyby standard był przynajmniej całkiem niezły to owszem, ale to taki zlepek mebli ze śmietnika w stylu PRL. Czy jest opcja na normalne mieszkanie za kwotę w sumie 1800 zł czy mam iść pod most? -.-
Wspomnieć należy też o cenie widniejącej w ogłoszeniach. "piękne mieszkanie za niską
  • Odpowiedz
@iamyourhell: no trudno. Skoro sa takie ceny, to najwyrazniej i tak znajda sie ludzie ktorzy wynajma. Popyt napedza podaz.
Nikt nie ma obowiazku ani nawet nie powinien kogos sponsorowac albo wynajmowac za cene nizsza niz rynkowa, zeby zrobic komus przyjemnosc dla zasady.
Jak Cie nie stac na 2 pokoje za 1800 to szukasz kawalerki albo pokoju, takie sa realia. A jak Cie nie stac na super odswiezone nowoczesne mieszkanie to mieszkasz
  • Odpowiedz
@Shyvana ja nie twierdzę że się nie da. Dopiero rozpoczęłam poszukiwania i jakiś potencjał jest. To są tzw. perełki wśród ogromnej ilości Prlu. Kredytu nikt mi nie da mimo że mam umowę o pracę bo rata takiego kredytu jest wyższa niż moje zarobki :p Chyba pora zmienić robotę :D Jeśli chodzi o kawalerki to ich cena jest tym bardziej nieadekwatna do jakości. Wolę odbiedowac i dać 200 zł więcej. Uwierz mi te
  • Odpowiedz
swoją drogą pięknie jest wierzyć, że w innych krajach bogaci robią inwestycje socjalne w mieszkania i oddają je pod wynajem za pół darmo


@karboniusz: Tylko, że tak właśnie jest. Nie zawsze 50% czasami 30% ale właściwie nigdy za koszt raty kredytu.
U mnie jest 11 euro za metr - wynajem a zakup 3500 eur za metr.
Weź kalkulator i policz.
  • Odpowiedz