Wpis z mikrobloga

Siema
Mam zamiar kupic Lazaro Integral V2 lub V3 i mam problem z doborem ramy. 2 dni temu sprzedalem Gianta Rincon L bo byl za duzy (rama praktycznie dotykala kroku). Teraz nie chce znowu wtopic ze zlym rozmiarem ramy.
Mam 177cm i w butach z bardzo niska podeszwa i w rozkroku 25cm od ziemi do krocza mam 81-82cm.

Jaki rozmiar bedzie lepszy 17 czy 19?

Wg. tej tabelki powinienem brac 17 cali zeby byla to minimalna ponoc odleglosc 5cm, ale co z reszta roweru, nie bedzie za maly?

#rower #lazaro #integral #rowery
  • 66
  • Odpowiedz
@Bohun_Zygmund: @brachistochrona: jutro podjade sie przymierzyc do Eries 19 i sprobuje tez na podniesionym siodelku 17tke... Szkoda ze nigdzie w Poznaniu nie mozna przymierzyc Lazaro :/

Nie wiem tez czy nie lepiej w Lazaro skrocic mostek niz w Eries dawac dluzszy jak juz i tak jest calkiem dlugi...
  • Odpowiedz
@DenverPn: generalnie łatwiej z małego roweru zrobić "większy" niż na odwrót. W każdym razie jest w rezerwie ten lazaro i najwyżej go kupisz. Niedawno widziałem spartacusa (te same ramy co lazaro i kands) 17 i trochę się przejechałem. Był OK:)
  • Odpowiedz
@DenverPn: #!$%@? te lazaro przeciez to to samo. kupujac w sklepie bedziesz mial latwiej z niezgodnoscia z umowa w przyszlosci.
rabina zapytaj nikt nie powiedzial ze dobor rozmiaru jest latwy

ja mysle ze beda pasowac oba

18 byla by najlepsza
  • Odpowiedz
@Bohun_Zygmund: @brachistochrona: @Bialy_Mis:
Wlasnie wrocilem ze sklepu Eries i przymierzylem sie do 19. Niestety rama dotyka krocza, a sprzedawca powiedzial ze 19 jest tylko 1cm dluzsza od 17 wiec nie ma sensu brac 19 jak 17 w przekroku jest ok bo ten 1cm to nawet kierownica mozna oddalic.

Bylo na miejscu dwoch rowerzystow jeden wszedl jak siedzialem na 17 i pierwsze co powiedzial ze za mala ale jak stanalem
  • Odpowiedz
@DenverPn: zalezy
to ze dotyka krocza nie jest problemem - rower to nie pedofil nie nalezy sie go bac. to moglo by byc problemem gdybys stal na palcach i siedzial dupa jak na plocie.
zalezy bo mostek jest sredniej dlugosci wiec specjalnie w obie strony nie masz az takiego ruchu - max 5cm (no chyba ze kupisz regulowany mostek i sobie bedziesz obnizal podwyzszal tak jak tam sobie chcesz. niby smieja
  • Odpowiedz
@Bohun_Zygmund: no na 19stce nawet mialem problem zeby ustac siedzac na siodelku ;)

jutro zamawiam Eries i tyle ;) najwyzej bede kombinowal z mostkiem, a moze bedzie tak jak jeden z klientow w sklepie mowil ze bedzie ok bez kombinowania ;)

dzieki za rady i oczywiscie podziele sie wrazeniami ;)
  • Odpowiedz
@Bohun_Zygmund: @Bialy_Mis: @brachistochrona:

Kisne :D Wlasnie bylem z rozowym na spacerze i na przejsciu dla pieszych podjezdza pan na rowerze. Patrze a to Lazaro Integral w kolorze czarnym :D
Podbijam do pana i mowie ze mysle czy takiego nie kupic i czy to 17 czy 19. Pan mowi ze nie wie. Mi wygladalo na 17stke wiec pytam czy moge sie przymierzyc do ramy. Pan odmowil i powiedzial ze mu
  • Odpowiedz
Ktos w ogole wie jak sie czyta Eries? ;P


@DenverPn: pewnie eris:)

Kurczę, już sam nie wiem. Trochę jeszcze namącę( ͡° ͜ʖ ͡°) Na stronie authora jest bardzo fajna, interaktywna tabelka pomagająca wybrać rozmiar. Jest też dokładnie rozpisana geometria ramy. I tak w jakimś rowerze za około 2000 jest rama 16, gdzie rura pozioma ma 547, w 18 jest 560, tymczasem w eries ten wymiar dla 17
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: @brachistochrona: @brachistochrona: jest jeszcze taka opcja ze jak kupie tego Eriesa i bedzie zly na mnie to wezmie go moj rozowy bo sie przymierzala do niego i jest ok, a ja bym wzial jej Gianta X-Sport 4, ktory jest troche wiekszy.
No ale nie ukrywam ze raczej bym wolal ja jezdzic na tym rowerze ;P

Czy jesli w Eries zaloze mostek z 9 na 12 albo jeszcze jakis
  • Odpowiedz