Wpis z mikrobloga

Siema
Mam zamiar kupic Lazaro Integral V2 lub V3 i mam problem z doborem ramy. 2 dni temu sprzedalem Gianta Rincon L bo byl za duzy (rama praktycznie dotykala kroku). Teraz nie chce znowu wtopic ze zlym rozmiarem ramy.
Mam 177cm i w butach z bardzo niska podeszwa i w rozkroku 25cm od ziemi do krocza mam 81-82cm.

Jaki rozmiar bedzie lepszy 17 czy 19?

Wg. tej tabelki powinienem brac 17 cali zeby byla to minimalna ponoc odleglosc 5cm, ale co z reszta roweru, nie bedzie za maly?

#rower #lazaro #integral #rowery
  • 66
@piotreek88: no wlasnie wg. tej tabeli mi pokazuje ze przy wzroscie 177 powinna byc 19cali rami, ale chyba wychodzi na to ze mam krotkie nogi jak na swoj wzrost i przez to moze byc za mala odleglosc miedzy rura a kroczem...
@DenverPn: jak bedziesz jezdzil rekreacyjnie to wez 19 cali na 17 bedziesz sie czul jak na za malym
Edit: teraz dopiero zobaczylem ze dlugosc nogi podales w butach, wez 17 cali i najwyzej wymienisz mostek na dluzszy.
Jakies krotkie te nogi masz xD
Ten Giant rozmiar L to bylo okolo 19 cali
@Sebastian-bydgoszcz: No tylko ze to byly buty z prawie zerowa podeszla, a ze bylem w lekkim rozkroku to pewnie sama noge bez butow tez mam cos kolo 82.
Ten Giant jak mierzylem od srodka supportu do zakonczenia tej rury to mial po przeliczeniu 21cali

W domu zmierze moze jeszcze raz bez butow i za pomoca poziomicy...
@brachistochrona: a nie okazalo sie potem ze te ramy takie sa od nowosci i ze w wielu rowerach w tym miejscu jest wygieta rama?
A co do tego ze Lazaro ma dluga rame to nie wiem czy to wlasnie nie bylby plus jakbym bral 17 cali...
@brachistochrona: a w przypadku tego Eriesa rozumiem ze bym musial brac 19cali? Bo tez widze ze bedzie kolo 80cm w tym najwazniejszym miejscu ;)
Szkoda tez ze ma opony z bieznikiem a nie plaskie jak Lazaro, ale to mozna w razie czego wymienic ;)
@DenverPn: ja bym brał 19, ale możesz dopytać sprzedawcę lub producenta, bo nie wiadomo jak to mierzyli. Fotek 17 nie ma, ale po wymiarach widać, że jest trochę pokraczna - może dlatego:)
Może też poszukaj na forach rowerowych, czy ktoś ma i by podał te wymiary.